YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE ESNAFIM İÇİN YENİDEN ADAYIM!

Çorlu Şoförler ve Otomobilciler Odası mevcut başkanı ve aynı zamanda 22 Ocak tarihinde yapılacak olan oda başkanlığı seçimlerinde tekrar aday olan Abdullah Baş Gazetemiz DEVRİM’e açıklamalarda bulundu.
18 01 2022
666 kez okundu
22 Ocak tarihinde yapılacak olan Çorlu Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimi öncesi oda başkan adayı Abdullah Baş, Gazetemiz DEVRİM’e özel açıklamalarda bulundu. Baş, “20 yıldır esnafıma hizmet etmekteyim. İlk günkü heyecan ile bugün daha da çok üstüne koyarak çalışıyorum. Pandemi başladığı günden bugüne en çok bizim esnafımız etkilendi. Özellikle de M plaka sahibi esnafımız bu durumdan etkilendi. Biz çalışmalarımız daha çok hızlandırdık. Her hafta Atakent Kapalı Pazar Yeri’nde taksilerimizin dezenfekte işlemlerini gerçekleştirdik. M plakalı arkadaşlarımız çok zarar gördü. Haftalarca, aylarca çalışmadılar. Bunun için yaptığımız girişimler ile Büyükşehir Belediyesinden 3 bin TL, devletimiz tarafından da 5’er bin TL’ye varan destekler oldu. Bunlar da bir nebze olsa esnafımıza can suyu oldu. Her ne kadar olsa da benzin ve mazota yapılan zamlar da bizleri ve esnaflarımızı etkiledi. Bunun için aidat almamaya çok gayret ettik. Fabrika servisi yapan arkadaşlarımız pandemide çok durmadı ama en az etkilenen sektörlerden biri oldu. J plakalı araçlarımız da okullar kapalı olunca fabrika servisleri çekmeye başladı. En çok mağdur olan M plakalı arkadaşlarımız oldu. Onlara da can suyu olarak desteklerimiz oldu. Ben 20 yıldır esnafımım arkasındayım, destek vermeye çalışıyorum. Açamayacağım kapı da yok. İstediğimi alıyorum ama yetmiyor. Kadir Başkan ile görüşerek ara zam talebimiz oldu. Bununla ilgili de esnafımız rahatlayacak. Tekirdağ genelinde 8 oda başkanımız var. UKOME kararları bize geliyor ve her ay toplanıyoruz. Zamlarımız ile ilgili tartışıyoruz ve tüm konuları masaya yatırıyoruz. Tüm kararları aldıktan sonra kararlarımızı UKOME’de gündeme getirtiyoruz.” dedi.

‘TAKSİMETRE AYARLANMALARINDA SORUNU KÖKÜNDEN ÇÖZDÜK!’

Türkiye genelinde taksimetrelerin ayarlanması süresi içerisinde taksici esnafının mağduriyetinin giderilmesinde şahsının ve yönetim kurulunun çabaları ile yüksek bulunan fiyatlar neredeyse yarı yarıya indirildiğini söyleyen Baş, “Taksimetrelerin ayarlanması ile ilgili çok mücadele ettik ama net bir bilgi alamadık. Bu yıl yaptığımız araştırmalar sonrasında fiyatların yüksek olması sebebi ile 3 firmaya ulaştık. Baştan 1240 TL dediler ve bizde bu paranın nereye gittiğini araştırdık. Teknoloji Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tekirdağ İl Müdürlüğü ile görüştük. Onlar da bu taksimetre ayarlanması ücreti olarak 112 TL ücret aldıklarını söylediler. 1240 TL’ye itiraz ettik ve 3 firma ile görüştük. Onlar da toplantı yapıp fiyatı 950 TL’ye düşürdüler. Ertesi gün bir baktık fiyatı 650 TL’ye düşürdü. Bazı firma da eskiyi getir yeniyi takacağım bedava diye mesaj attılar. Bu da bizim esnafımızın kolayına geldi. İnşallah bu saatten sonra bir aksilik olmaz. Arkadaşlarımız taksimetrelerini ucuz bir şekilde ayarlattırabilir. Bu bizim emeğimiz ve çabalarımız ile oldu.” diye konuştu.

‘SORUNLARI ÇÖZÜME KAVUŞTURMAK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ!’

Başkan Baş, “Allah nasip ve kısmet ederse arkadaşlarımdan 4 yıl daha görev isteyeceğim. Bu görev süremi de arkadaşlarımın menfaatine kullanacağım. Yaşım olsa da sağlıklı ve sıhhatliyim. Koşmaktan ve yürümekten yılmam. Gece gündüz telefonlarım esnafımıza açık. Bireysel olaylarda bile esnafımın yaşadığı sorunları çözüme kavuşturmak için mücadele ediyoruz. Bizim yaptığımız hizmet diğer odalara göre daha farklı. Bundan sonra daha çok işimiz var. Çok fazla evrak işimiz var. İnşallah o kısmı azaltacağız. Minibüs hatlarında da yaşanan sorunu toparlayacağız. Yakında yeni otogarımız açılacak. Onun için de esnafımızın kolayına gelecek şekilde çalışmalarımız olacak. Pandemiden kurtulduğumuz da inşallah her şey daha güzel olacak. Dün olduğu gibi bugün de esnafım için mücadele edeceğim. Bu dönem inşallah çekicimizi yenileyeceğiz. Odamız da zor durumlar geçirdi. Pandemide odamız kapalı kaldı. Allah’ın izni ile bu sorunları aşacağız. Genç ve dinamik bir ekip kurduk. Bir dönem sonra görevimi bu genç arkadaşlarımıza bırakacağım. Kanunlar kurallar çerçevesinde tüm üyelerimizin menfaatleri için çalıştık. Üyelerimin 5 kuruşuna bile zarar vermedim. Bugüne kadar esnafımıza altın bilezik takacağım diye konuşmuştum ve bugün itibariyle bu sözümü de tuttum. Tüm plakaların değerleri yükseldi. Bugüne kadar sayı arttırmadık. Taksi sayımız 328. Hiç değişmedi. 1840 üyemiz var ve hepsi için ayrı ayrı mücadele ettim. Esnafımız mesleği bırakıyorum dediği an plakalarını sattıklarında kendilerine çok iyi yetecek. İnşallah tüm taksi duraklarımızı da yenilemeye devam edeceğiz. Bu konuda Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt’a teşekkür ediyorum. Esnafım için yapılması gereken ne varsa yapmaya devam edeceğim. Yeni ekibimi kurdum, 22 Ocak Cumartesi günü tüm esnaflarımızı kongremize bekliyorum.” şeklinde konuştu.

YÖNETİM KADROSU BELLİ OLDU

Başkan Adayı Abdullah Baş’ın oluşturduğu yeni yönetim kurulunda Eşref Çelebi, Rıdvan Büyük, Eser Yılmaz, Ferhat Kurtulmuş, Halit Dindar, Şenol İnan, Bülent Silek, Olcay Alpsoy, Serkan Kuyucuklu, Sami Pınarcı ve Mehmet Güllüpınar isimleri yer aldı.

Tutku AKBAŞ 

Whatsapp
google_160x600