Verdiğimiz kredi doldu

Saadet Partisi (SP) Malkara İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongre’sini gerçekleştirdi.
25 11 2014
2986 kez okundu

Kongreye; Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Arslan Ateş, Tekirdağ İl Başkanı Feti Pehlivan, SP Malkara yeni İlçe Başkanı Adem Erdoğan, Çorlu İlçe Başkanı Murat Vakitçi, Çerkezköy İlçe Başkanı Mehmet Kalyon, Kapaklı İlçe Başkanı Hasan Karakoç, Saray İlçe Başkanı Hasan Mısırlı, Şarköy İlçe Başkanı Hasan Karabacak, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Cemal Açıkgöz, delegeler ve misafirler katıldı. Kongrede konuşan Saadet Partisi GİK üyesi Arslan Ateş, “Kanayan bir coğrafyada yaşıyoruz. Ülkemizin etrafı kan gölüne döndü. Bölge insanı adına, Türkiye adına geleceğimiz endişe veriyor. Tüm bu olanlara karşı ortaya tek performans koyan Saadet Partisi’dir. Milli Görüşçüler olarak biz bunu görüyoruz. Gözlerimizin önünde insanlar hayatını kaybediyor. Ortadoğu himayeden sahipsiz bir bölge. Bölgenin sömürülmesine kim dur diyecek? AKP 2002 yılından bu yana iktidar. Bunlara verdiğimiz kredi dolmuştur” dedi.

BOŞUNA MI SAVAŞTIK?

 “Siyaset kurumu itibarsızlaştırıldı. Yazılı ve görsel medya iktidarın yayın politikasını sürdürüyor. SP olarak çok önemli bir vazife ve selahiyet üstlendik. Türkiye olarak nereye sürüklendiğimizi anlatacağız. Terörle müzakere edilmez, terörle mücadele edilir. Bayrağımız uğruna boşuna mı savaştık? 6 ay sonraki seçimlerde SP sürpriz yapacaktır. Türkiye’nin 2015 bütçesi belirlendi. 54 Milyar lira faiz ödeyeceğiz. Faizi bu ise var borcumuzu siz hesaplayınız. Orta direk kalmadı. Fakir daha fakirleşti. Bunlar kendi zenginlerini oluşturdular. Bir tane komşumuz kalmadı. Halkımız işlerin iyi gitmediğini görüyor. Öcalan’a siyasi kimlik kazandırıp, parlamentoya sokmaya çalışıyorlar. Ekonomi duvara toslamıştır. Artık satacağımız bir şey de kalmadı. Saadet Partisi ve milli görüşçülerin iktidara gelmesi gerekmektedir” dedi.

BİZE YAKIŞMAZ

Yeni İlçe Başkanı Adem Erdoğan da yaptığı seremoni konuşmasında; “Bizler bu milletin tarihiyiz, aslıyız, inancıyız, umuduyuz. Biz rakamlara sığmayacak kadar büyük bir davanın mensuplarıyız. Durmak, yorulmak, ümitsizliğe düşmek, hiçbir Milli Görüşçü’ye yakışmaz” diye konuştu.

ADEM ERDOĞAN BAŞKAN OLDU

Tek listeyle gidilen kongrede Adem Erdoğan başkanlığındaki yeni yönetimde; Nuri Can, Mehmet Tekeş, Sabri Cihan, Ersin Yavuz, Fedai Tuyan, Hidayet Apaydın, Erkan Öktem, Zihni Tezcan, Salim Göven, Hulusi Ceylan, Necdet Ayten, Şaban Çakmak, Hüseyin Kaya, Erol Kartal yer aldı.

Önder TABAK

Whatsapp
google_160x600