Vatan Hastanesi açıldı

33 yıllık uzman kadrosuyla Çorlu’nun eski hastanelerinden biri olan Özel Vatan Hastanesi’nin yeni hizmet binası, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun kurdele kesimiyle açıldı.
25 11 2014
5341 kez okundu

Özel Vatan Hastanesi’nin yeni hizmet binasının açılışına Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Özlem Yemişçi ve Tevfik Ziyaeddin Akbulut, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Çorlu Başsavcısı Habip Korkmaz, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü ve birçok davetli katıldı. Hastane açılışında konuşan Bakan Müezzinoğlu: “Bugün 33 yıllık bir tecrübenin sonucu bu güzel eserin açılışında sizlerle bir arada olmaktan gurur duyuyorum. Bu şifa yuvasının, Çorlu ve bölge insanına yeniden şifa dağıtmasını temenni ediyorum. Öncelikle şifa yuvaları hastanelerimizde vatandaşımıza sağlık hizmeti sunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İster özel sektörde olsun, ister kamuda olsun bu ülke insanına bu millete sağlık hizmeti sunumunda çok önemli bir başarıyı onların hoşgörüsüyle, mesleklerine olan saygısı ve bağlılıklarıyla, fedakârlıklarıyla, merhametleriyle, şefkatleriyle yakaladık” dedi. 

YAKIN ÜLKELERE HİTAP EDİYORUZ

Müezzinoğlu, “Sağlık çalışanlarımızın gerçekten tatilleri, bayramları, özel günleri yok ama onlar her zaman vatandaşlarımızın yanında derman oluyor. Çorlu’muzda bu güzel, çağdaş ve modern eserin yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyor ve onlara başarılar diliyorum. Türkiye olarak özel sektör, kamu ve üniversitelerimizde sağlık olarak çok önemli bir noktayı yakaladık. Bu süreç sonrasında yeni hedef ve vizyonlarımız var. 77 milyon ülke insanımıza daha kaliteli ve standardı yükselen bir sağlık hizmeti sunumu geliştirirken diğer taraftan da yakın coğrafyamızdaki yaklaşık 3 saatlik uçuş mesafesinden, Balkanlar’dan karayolu mesafesinden çok ciddi nüfuslara hitap ediyoruz” dedi. Konuşmanın ardından kurdele kesimi gerçekleşti ve hastane ile hasta ziyaretleri yapıldı.

Onur ŞEKER

Whatsapp
google_160x600