TREN YOLU YAYA GEÇİT KAPISININ AKIBETİ NE OLACAK?

Çorlu ile Ergene sınırında bulunan Çorlu Tren Garı’ndan Salih Omurtak Caddesi’ne açılan yaya yolu kapısı, demir çitle kapatılmıştı. Birçok vatandaşın daha önce geçiş yaptığı noktada o kapının sökülerek çalınmış olabileceği üzerinde duruluyor.
19 04 2024
371 kez okundu


Çorlu Tren Garı’ndan Salih Omurtak Caddesi’ne çıkan yaya yolu (Ergene girişindeki köprü mevkii), tren istasyonuna giden ve tren istasyonundan çıkan yayalar tarafından kullanılıyordu. Yaklaşık 1 ay önce demir çitle kapatıldığı öğrenilen yaya geçiş noktası vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılanmıştı. 

KAZALAR MEYDANA GELMİŞTİ
Edinilen bilgiye göre, yaya geçiş noktasının güvenlik tedbiri kapsamında kapatıldığı öğrenildi. Daha önce de geçiş noktasının bulunduğu mevkide (Salih Omurtak Caddesi) yayaya çarpma şeklinde kazalar meydana gelmişti. 
VATANDAŞ KAPANMASINA KARŞI
Yaya geçiş noktasının kapatılmasının ardından şimdi ise yayalar, tek giriş çıkış yolu olan İstasyon Caddesi’ni kullanmaya başladı. Tren istasyonuna yaya giden vatandaşlar, İstasyon Caddesi’ni kullandıklarını ve kendileri için yolun daha da uzadığını ve zorluk çektiklerini ifade ediyor.    

HER AN KAPATILABİLİR
Yaklaşık bir haftadır kapatılan geçiş noktasındaki demir çitin yerinde olmadığı ve yaya geçişlerin olduğu gözlendi. Edinilen bilgiye göre, takılan demir çitin yerinden sökülüp çalınmış olabileceği üzerinde duruluyor. Demir yolu yetkililerinin yaya geçiş noktasını yeniden kapatması bekleniyor. Birçok vatandaşın geçiş yaptığı o noktada kapının ne zaman kapatılacağı merak edilmeye başlandı. 
Hüseyin TAYYAR

Whatsapp
google_160x600