TRAKYA BÖLGESİ, ANKARA’DA TANITIM ATAĞINA KALKIYOR

Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan 1.Trakya Tanıtım Günleri hazırlıkları son hızla devam ediyor.İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
03 03 2018
1323 kez okundu

2 Mart’ta Tekirdağ ve Kırklareli’de yapılan, 9 Mart’ta da Edirne’de yapılacak olan toplantılar ile  Ankara için tanıtım stratejisi belirleniyor.Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli Valilikleri yönetiminde, Trakyalılar Vakfı ve  Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle yapılacak olan etkinliğe, bölgede bulunan bir çok kurum ve kuruluşun yanısıra, belediyeler ve özel sector firmaları da destek veriyor.  Bu kapsamda, Kırklareli Valiliği öncülüğünde 2 Mart Cuma günü saat 10.00’da Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde toplantı düzenlendi.Toplantıya Kırklareli Valisi OrhanÇiftçi, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Kırklareli TSO Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in yanı sıra  bir çok kurum ve kuruluşun yöneticisi katıldı. Toplantıda da “Trakya Tanıtım Günleri” kapsamında öne çıkarılması uygun görülen ürün, tema, etkinlik ve destinasyonlar ele alındı ve ilin tanıtım stratejileri tartışıldı.  Günün ikinci toplantısı Tekirdağ Ticaret Borsası’nda yapıldı.Buradaki toplantıya Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı  Kadir Albayrak, Tekirdağ Ticaret Odası Başkanı Cengiz Günay, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, il müdürleri, özel sector temsilcileri ve  STK temsilcileri katıldı. Toplantıda Tanıtım Günleri’ne kurum, şirket ve STK’ların hangi katkıları verebileceği konuşuldu ve hazırlıklar için bir komisyon kurulması kararlaştırıldı.  

TRAKYALILARI BULUŞTURACAK
19-22 Nisan 2018 tarihinde Ankara Atatürk KültürMerkezi’nde (AKM) yapılacak olan serge ve tanıtım günlerinde, Trakya Bölgesi’ne ait yerel ürün ve değerlerin Ankaralılar ile buluşturulması hedefleniyor.Bölgenin doğal, tarihi ve kültürel değerlerinin Ankara gibi büyük bir pazarda tanıtımının yapılması ile turizmde ve ticarette ciddi oranda gelir artışı bekleniyor.Ayrıca, Ankara’da ikamet eden Trakyalıları buluşturması amaçlanan ve bu yıl birincisi gerçekleştirilen etkinlik, şimdi yedek üç ilin bir arada tanıtıldığı en büyük faaliyet olarak dikkat çekiyor. 4 gün sürecek olan organizasyon kapsamında AKM içerisinde satış reyonları, tanıtım stantları ile birlikte alan dışında protocol çadırı, ek yerel ürün satış çadırları ve sahne kurulması planlanıyor. Yöresel ürünlerin satış ve tanıtımının yapılmasının beklendiği alanda, Trakya halk oyunlarının, türkülerinin ve adetlerinin de olduğu dolu bir programın ziyaretçiler ile buluşması hedefleniyor.  
Beycan KORKMAZ

Whatsapp
google_160x600