TED TARİHİNİN EN FAZLA ÖĞRENCİ İLE EĞİTİME BAŞLAYAN OKULU OLDUK!

Çorlu TED Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Dayanıklı, Devrim Web TV’de “Gündem Özel” canlı yayın konuğu oldu.
16 12 2021
439 kez okundu

Çorlu’da 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında hizmet vermeye başlayan TED Koleji ile ilgili özel açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Dayanıklı, Aysel Güneş’in sunduğu “Gündem Özel” programının canlı yayın konuğu oldu. TED Koleji hakkında bilgiler veren Dayanıklı, “41. TED olarak bir rekora imza attık. Bizden evvel açılan TED okulunda açıldığı yıl en çok 440 öğrenci ile Kocaeli olmuştu. Biz ise 498 öğrenci ile TED tarihinin en fazla öğrenci ile eğitim-öğretim hayatına başlayan okulu olduk. Bize inanan velilerimize çok teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıl okul inşaatı devam ediyordu. Velilerimiz bize inşaat devam ederken güvendi ve kayıt yaptırdı. Biz de güvenlerini boşa çıkarmadık ve zamanında devreye girdik.” dedi.
‘ÇOK KALİTELİ BİR EĞİTİM KADROSU KURDUK’
TED’in Çorlu’da kurulmasının ticaret amaçlı olmadığını belirten Dayanıklı, “Öncelikle TED, 93 yıllık bir marka ve Atatürk’ün direktörleri ile kuruldu. Bizim çocuklarımızı yabancı okullara kaptırmak yerine kendi okullarımızda en iyi eğitimi vermek istiyoruz. TED gibi köklü bir camia yok. Biz de bunu dikkate alarak TED’i Çorlu’ya getirdik. TED’in eğitim kadrosu ile anlayışı çok farklı. TED’in 41. neferi olarak örnek gösterilen bir okul olduk. Yatırımcılar bizim okulumuza gelerek ziyaret edip bilgiler alıyorlar. Çok kaliteli bir eğitim kadrosu kurduk. Ulusal programları Çorlu’ya getirdik. Bu da velilerin bizi tercih etmesinde çok önemli faktör oldu. TED’in hiçbir okulu ticaret anlamında kurulmaz, gurur duyduğumuz nesiller yetiştirmek üzerine kurulur. Bizim amacımız ticaret değildi. TED Genel Merkezi de birlikte yürüyeceği kişileri seçerken bunları da tartarak geliyor. Biz de yaklaşık 50 yıldır Çorlu’nun yerlisi olarak ilçemizde güzel yatırımlar ortaya koyduk ve birçok projeden alnımızın akı ile çıktık ve TED’i Çorlu’ya getirdik.” diye konuştu.
‘HEDEFİMİZ 70 ÖĞRENCİYE BURS VERMEK’
Geçtiğimiz yıl 28 öğrenciye burs verdiklerini söyleyen Dayanıklı, bu yıl ise 70’in üzerinde öğrenciye burs vermek istediklerini belirterek, “Liseye öğrenci almadık. Çünkü kendi öğrencilerimizi yetiştirmek istiyoruz. 8. sınıflarımız 9. sınıfa geçiyor. Ön kayıt almaya başladık. Basamak oluşturduk ve 20 Aralık 17 Ocak arasında velilerimizin kayıtlarını yenilemesini isteyeceğiz. 17 Ocak’tan sonra da boş kontenjanlar için bizde okumak isteyen öğrencilerimiz için sınıflarımızı açacağız. Önceliğimiz veliler, daha sonra dışarıdan gelecek olan öğrenciler. Ne yazık ki artık yedek öğrenci yazmaya başladık. Anaokulundan 5. sınıfa kadar sınav yok ve kayıt yapılabilir. 5. ve 9. sınıftan itibaren için de bize katılmak isteyen öğrencilerimize 9 Ocak’ta okula giriş ve bursluluk sınavı düzenleyeceğiz. Oradaki başarılarına göre de öğrencilerimize kayıt imkanı sağlayacağız. Burada başarılı olan öğrencilerimize de akademik başarı bursu vereceğiz. Geçtiğimiz yıl 28 öğrenciye burs verdik, bu sene 70’in üzerinde burs hedefimiz var. Hedefimiz yaklaşık 2 bin öğrencinin sınava girmesiydi. 14 Aralık Salı günü kayıtlar başladı ve şu an bin 200 öğrenci sınava kayıt oldu. Hedefimiz de gelecek sene 750 öğrenci sayısına ulaşmak ve toplamda bin öğrenci sayısını hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.
Tutku AKBAŞ

 

Whatsapp
google_160x600