SÜRÜ HALİNDE GEZİYORLAR! 9 YAŞINDAKİ ÇOCUK HASTANELİK OLDU

Çorlu Emlak Konutları bölgesinde sokaklarda toplu halde gezen başıboş köpekler, vatandaşları korkutuyor. Sitenin bahçesinde dolaşan sürü halindeki köpekler, paten kayan çocuğa dehşeti yaşattı.
22 04 2024
411 kez okundu


Son zamanlarda özellikle Emlak Konutları bölgesinde (Esentepe – Hürriyet mahalleleri) toplu halde dolaşan sokak köpekleri vatandaşların yoğun şikayet konusu oldu. Vatandaşlar, hem kendileri hem de çocukları için başıboş köpek tehlikesinden tedirgin olduklarını ifade etmişti. Başıboş köpeklerin toplu halde gezdiğini ve korku saçtığı yönünde vatandaşlardan gelen şikayetleri Devrim Gazetesi’nde de gündeme taşımıştık. Hürriyet Mahallesi’nde özellikle belirli bölgelerinde küpeli ve küpesiz köpek nüfusunun arttığı yönünde belediyeye de yüzlerce şikayet geldiği bildirildi.   

Geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda, site bahçesinde paten kayan 9 yaşındaki kız çocuğun etrafını başıboş köpekler sardı. Çaresiz kalan çocuk köpeklerin saldırısından kendisini kurtaramadı. Köpeklerin ısırığına maruz kalan çocuk yaralandı. Ailesinin yardımıyla hastaneye kaldırılan mağdur çocuk tedavi altına alındı.                           
Toplu halde gezen başıboş köpeklerin tehlike arz ettiğini belirten mahalle sakinleri, yetkililerden çözüm beklediklerini dile getirerek, “Son olayın ardından belediye yetkililerini arayarak durumu bildirdik. Bu konuda çözüm üretilmesini defalarca kez, acil olarak istedik. Ama sonuç yok. Bu olayın yaşanması devamının geleceğini gösterir. Daha kötülerinin yaşanmaması için bir şeyler yapılması lazım. Belediye yetkililerini tekraren uyardık. Gerekirse CİMER’e de şikayet edeceğiz.” dedi.
Hüseyin TAYYAR

Whatsapp
google_160x600