SOSYAL MEDYA ÜZERİNDE SATILAN ÜRÜNLERE DİKKAT

Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan alışverişlerde dolandırılma ihtimali unutulmamalı.
23 04 2024
202 kez okundu
Sosyal medya hesapları üzerinden araç alıp satan kişilere karşı dikkat. Son dönemde araç alış satışları ve sosyal medya üzerinden bu işlerin yapılması çok gündemde. İnternet çağında yaşadığımız şu günlerde, her şeye internet üzerinden ulaşmak mümkün. Bu noktada yaşanılan mağduriyetler de ciddi anlamda artmaya devam ediyor. Özellikle de internet üzerinden alım satım yapılan eşya ve benzeri ürünlerin bazılarının dolandırıcılar tarafından suistimal edilerek birçok insanın da mağdur olduğu biliniyor.
İnternet ortamında alışveriş yapan vatandaşların büyük bir kısmı aldıkları ürünün gördüklerinden farklı olduğunu söyleyerek şikayetçi olurken, bazıları da aldıkları ürünün kendilerine gelen ürün olmadığı için şikayet etmek zorunda kalıyor. Maliyeti düşük ürünlerde ise birçok vatandaş, mağduriyetlerini gizleyerek şikayet bile etmiyor.
Son dönemde internet üzerinden alınan ürünlerden doğan şikayetlerin sayılarında gözle görülür bir artış yaşanırken, vatandaşlar da yetkililer tarafından her fırsatta bu konulara karşı duyarlı ve tedbirli olmaları konusunda uyarılıyor. İnternetten ve sosyal medya hesaplarından alınan ürünlerin güvenilir sitelerden ve kayıtlı firmalardan alınması konusunda da ciddi uyarılar var.
Senanur ALTIPARMAK 
Whatsapp
google_160x600