SORUNLARINI MECLİS’TE ANLATAN PTT ÇALIŞANLARI İŞLERİNDEN OLDU!

26 05 2022
234 kez okundu
kiyikose@devrimgazetesi.com.tr
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, sorunlarını TBMM’de anlattıkları için işlerinden olan PTT işçilerinin yaşadığı mağduriyeti Meclis gündemine taşıdı. Gürer, PTT-Sen üyesi 2 işçinin Meclis’e gelip sorunlarını aktarmalarının ardından iş akitlerinin feshedildiğini belirterek, “PTT- Sen üyesi 2 kardeşimiz bizleri ziyaret etmişti. Bu, ziyaret eden arkadaşların iş akitleri feshedilmiş, gerekçe de Türkiye Büyük Millet Meclisine gelip sorunlarını aktarmalarıymış.” dedi. PTT'de hâlen taşeron firmada çalışan 17 bin 400 işçinin bulunduğuna dikkat çeken Gürer, “Bunların haklarını vermeyi düşünmeyenler onların Meclise gelip sorunlarını anlatmalarından dolayı işten çıkarıyorlar, bu durum kabul edilemez” diye konuştu.

HANİ TÜM TAŞERONLAR KADROYA ALINACAKTI? 
Gürer, siyasi iktidarın, taşeronların tamamının kadroya alınacağı yönündeki sözünü de hatırlatarak, “Ne yazık ki ülkemizde hâlihazırda taşeron firmada çalışan 400 bine yakın işçiye kadro verilmedi.” hatırlatmasında bulundu.
Gürer, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Böyle bir anlayış olmaz, yurttaşlar gelip milletvekillerine sorunlarını anlatabilmeli. İşçi kardeşlerimizin yeniden işe döndürülmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığının bu konuda girişimde bulunmasını temenni ediyorum.”

//////

‘MİLLET İTTİFAKI’NA KIRGINIM’

Nokta TV’nin canlı yayınına katılan AP Genel Başkanı Vecdet Öz, 3. bir ittifak arayışının altında, ‘Millet İttifakı’nın kendilerine karşı ilgisiz tavrının olduğunu öne sürdü. Öz, “Bizi neden dışladıkları anlaşılır gibi değil” dedi. Vecdet Öz, 2009’da CHP’den Beylikdüzü Belediye Başkan adayı olmasına rağmen, CHP yöneticilerinin bugün telefonlarını dahi açmadığını vurguladı. Sosyal medya üzerinden ‘AKP ve MHP trolleri’ tarafından gelen ‘çekil’ tehditlerine dikkat çeken Öz, “Mevcut sistemi savunan hiç kimseyle bir araya gelemeyiz. Atatürk ilkeleri doğrultusunda, laik, demokratik çoğulcu parlamenter sistemi içselleştiren herkesle görüşebiliriz. Türkiye bir dönüm noktasında. Mesele sağ-sol meselesi değil; Cumhuriyetçiler ile Cumhuriyet karşıtlığı meselesidir.” dedi.
3. ittifak arayışında ZP Genel Başkanı Ümit Özdağ ile ‘dirsek teması’nın sürdüğünü belirten Öz, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda ‘partili-partisiz’ çok sayıda aday çıkacağını da söyledi.

///////

FACEBOOK KULLANICI SAYISI 3 MİLYARA YAKLAŞTI

2022 yılı ilk çeyreği itibarıyla dünyada aktif Facebook kullanıcı sayısı 2,93 milyar olurken, Facebook’un dünya çapındaki en büyük sosyal ağ olarak kayıtlara geçtiği görüldü. Aktif kullanıcı sayısı ise son 30 gün içinde Facebook’a giriş yapmış kişilerden oluştu. Bunun yanı sıra Facebook kullanıcı sayısının 2008 yılından bugüne sürekli arttığı kaydedildi. Veriler pandemi döneminde sosyal ağların kullanımında artış olduğunu ortaya koyarken, geçen yılın ilk çeyreğindeki aktif Facebook kullanıcı sayısı da 2,85 milyar olarak kayıtlara geçti.

FACEBOOK SEVİYORUZ
Medya takip kurumu Ajans Press, sosyal medya ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Buna göre, bu yıl sosyal medya ile alakalı 200 binden fazla haber çıkışı olduğu görüldü. Bu yıl sadece Facebook ile ilgili çıkan basın haber sayısı ise 40 bin 298 olarak kaydedilirken, ülkemizde de oldukça kullanımının yangın olduğu gözlendi. Diğer sosyal medya mecralarından Twitter 123 bin 802 haberle lider olurken, Youtube 39 bin 340 ve Instagram 40 bin 40 haberle en çok haber olan diğer mecralar oldu.

Whatsapp
google_160x600