Siyasete yeni bir anlayış getireceğiz

Adıyaman mitinginde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Siyasete yeni bir anlayış getireceğiz. Türkiye’nin yeni bir başlangıca ihtiyacı var” şeklinde konuştu.
03 06 2015
2658 kez okundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya Caddesi Vali Yücel Özbilgin Parkı önündeki meydanda gerçekleşen mitingde partililere hitap etti. Kılıçdaroğlu, iktidarın 13 yıldan beri Adıyaman’ı ihmal ettiğini savunarak, kentteki toprakların yüzde 80’inin sulanmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Türkiye’deki bütün çiftçi kardeşlerime sesleniyorum. Eğer alın terinin karşılığını almak istiyorsanız, gideceğiniz tek adres, tek yer CHP’dir. Emekliye 2 maaş ikramiye vereceğim dedim. Yine Ankara’da oturan beyler koro halinde itiraz ediyorlar. Parayı neden bulacaksınız diyorlar. Türkiye’de para var mı, var. Saraya, ihaleciye, yandaşa para var. Emekliye gelince para yok diyorlar. 11 milyon emekli kardeşime sesleniyorum. Bir tek fire istemiyorum. Emekli kardeşlerim, sizin hakkınızı savunan sadece benim.”
REFAH TABANA YAYILACAK
Refahı tabana yayacaklarını söyleyen Kılıçdaoğlu, "Her evde tencere kaynayacak. Ben halktan birisiyim, halk gibi yaşarım. Benim saray merakım da yok. Benim köşeyi dönme merakım da yok. Benim altın kaplama klozet merakım da yok. Benim çocuklarım hak etmedikleri halde köşeyi dönsünler diye düşüncem de yok. Açık ve net söylüyorum, Adıyaman’dan Türkiye duysun. Davutoğlu, Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır" dedi.
İNSANA SAYGIMIZ VAR
Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Kimliği, yaşam tazı ne olursa olsun aynı gözle bakarım. Çünkü ben insanımı seviyorum, insanıma saygı duyuyorum. Bu ülkede 17 milyon yurttaşımız yoksul, 3 milyon 700 bin hanede oturuyor. CHP iktidarında hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak. Hiçbir aile ‘biz yoksuluz’ demeyecek. Refahı tabana yayacağım. Her evde huzur olacak.”
EZBERLERİ BOZDUK
"Seçim bildirgemizi açıkladık ezberleri bozuldu" diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Mağduriyet edebiyatı yapıyorlar. Kefen giydik diyorlar. Ne derlerse desinler inanmayın. 13 yıl boyunca sizi kandırdılar. İsrafta bunların eline kimse su dökemez. Milyarlık arabalara çerez parası diyorlar. Altın kaplama klozet kullanıyorlar, emekliye ikramiyeye ‘hayır’ diyorlar. İşsiz kardeşime, taşeron işçilere, çiftçilere, esnaflara sesleniyorum. Madem ki onlar size olmaz diyorlar, siz de onlara hayır deyin.”
MİLLET YALANDAN BIKTI
“Siyasetle yalan bir arada olmaz. Yalandan bu millet bıktı artık. Neyi söylüyorsanız ardında duracaksınız. Siyasete girdiğim andan itibaren her zaman her ortamda doğruları söyledim, söylemeye devam edeceğim. Siyasete yeni bir anlayış getireceğiz. Türkiye’nin yeni bir başlangıca var.”
İHA

 

 

 

 

Whatsapp
google_160x600