ŞİMDİ DE SOPA ÇAKILDI!

Eski Tekirdağ Caddesi’nde çöken çukura bir buçuk aydır çare bulunamaması esnaf ve sürücülerin tepkisini çekiyor.
09 12 2023
243 kez okundu
Geçtiğimiz Kasım ayı başında Devrim Gazetesi’nde haberleştirdiğimiz ‘Çöken Yol Parke Taşlarını da Yuttu’ başlıklı haberin ardından çukur kapatılmıştı. Ancak iki kez yama yapılan çukur yağışlı havaya dayanamadı.
Çorlu Eski Tekirdağ Caddesi’nde yolun çökmesi nedeniyle vatandaş tarafından bırakılan beton parke taşlarının da çukuru kapatmaya fayda etmediği gözler önüne serilmişti. Vatandaş, çökme gibi durumlara müdahalede ivedi olunması gerektiğini vurgulamıştı. Çukur çöktükçe parke taşlarını da yuttu. Yağış nedeniyle fark etmeyerek tekeri çukura düşen araçlar zarar gördü.
Yaklaşık 1,5 aydır Eski Tekirdağ Caddesi’nin kanayan yarası haline gelen çukura şimdi de vatandaş sopa çakarak önlem aldı. Mahalle sakinleri, 2 kez kapatılmasına rağmen eski haline dönen çukurun daha da sağlamlaştırılmasını istiyor.
Son olarak da yağmur suları dolan çukuru sürücülerin fark etmemesi, araçların düşerek zarar görmesine neden oldu. Vatandaş da bu kez çukurun yanındaki rögar kapağına uyarı amaçlı sopa dikti. Çukura çözüm bulunamaması vatandaşı düşündürüyor.
Hüseyin TAYYAR
                  

 

 

 

  

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600