ÖZEL ÇOCUKLAR 23 NİSAN’I KUTLADI

Otizm Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında Çorlu Belediyesi’nin organizasyon ve destekleriyle, otizmli, özel gereksinimli çocuklar, aileleri ve öğretmenlerine sunulan kahvaltı ile “Çocuk Şenliği” düzenlendi.
23 04 2024
341 kez okundu


Çorlu Belediyesi Engelsiz Park’ta TOBDESDER Yönetim Kurulu Üyesi Zeliha Ateş’in açış konuşması ile başlayan etkinlikte renkli görüntüler yaşandı. Ateş konuşmasında, Türkiye Otizm İstihdam Komisyonu üyesi olan Derneğin, eğitim projeleri ile birlikte otizmli ve özel gereksinimli bireylerin işe ve işyerine uyumunun sağlanması amacıyla “iş koçu” destekli istihdam projeleri de hazırladığından bahsetti. Etkinliğe destek olan Çorlu Belediyesi’ne, katılan okullara, STK’lara ve ailelere teşekkür etti.

Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ömer Faruk Apaydın da, daha uzun süreli özel eğitim desteği, yüzme ve spor alanları, toplumla kaynaşma organizasyonları beklediklerini belirtti.
Çorlu Özel Eğitim Anaokulu ve İlkokulu ile TSD Özel Eğitim Ortaokulu’nda öğrenim gören otizmli ve özel çocuklar, oyunda bütünleşmeyi sağlamak için Furtuni ve İsak Pinhas Ortaokulu 5B sınıfı öğrencilerinin folklor gösterilerini izledi ve tüm çocuklar birlikte dans etti, oyun parkurlarında oyunlar oynadı.

HABER MERKEZİ

Whatsapp
google_160x600