ÖĞRENCİYE ŞİDDETE TEPKİ!

Çorlu’da öğrenci velileri, çocuklarına şiddet uyguladığını iddia ettikleri öğretmen hakkında işlem yapılmasını istiyor.
19 02 2024
2724 kez okundu

Cezzar Mustafa Ersin Ortaokulu 6/H sınıfının öğrenci velileri, çocuklarının öğretmen şiddetine maruz kaldığını iddia ederek, tepkilerini ifade etmek amacıyla okul önünde bir araya geldi. Şiddete maruz kalan bir öğrenci için darp raporu alınan olayla ilgili şikayet başvurusu yapıldığı ifade edildi. Öğrenci velileri, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayetlerini ifade ettikleri ortak bir dilekçe sundu.      

‘ÇOCUKLAR MÜZİK DERSİNE GİRMEK İSTEMİYOR’
Öğrencilerin tehdide maruza kaldığı ve müzik dersine girmek istemedikleri ifade edilen açıklamada şöyle denildi:  “Çocuklarımızı, iyi bir eğitim ve öğretim almaları, vatana millete faydalı bireyler olmaları maksadıyla Cezzar Mustafa Ersin Okulu’na gönderiyoruz. Ancak okulumuzun müzik öğretmeni B.A. isimli eğitimciniz çocukların sanatsal yönünü pekiştirmek, ruh sağlıklarını desteklemek yerine sınıfta şiddet uygulamakta ve öğrencilerimizin öğrenme isteklerini yok etmektedir. Çocukların hiçbiri bu öğretmenin dersi olduğu gün okula gitmek istemiyor.            

‘GEREKEN YAPILSIN’
Söz konusu öğretmen, 6/H sınıfında 2 çocuktan birine tokat atmış, diğerine de kitabın kenarıyla vurarak şiddet uygulamıştır. Konuyla ilgili ivedilikle işlem yapılmasını talep ediyoruz.”  

Hüseyin TAYYAR

Whatsapp
google_160x600