Muhalefete meydan okudu

Muhalefet partilerinin söyleyecek sözü olmadığı için AK Parti üzerinden konuştuğunu söyleyen Başbakan Davutoğlu, seçim yaklaştıkça kirli ittifakların yeniden kurulduğunu kaydetti.
04 02 2015
2431 kez okundu

Partisini grup toplantısında konuşan AK Parti genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, enflasyon rakamlarına ilişkin, “Enflasyonda düşme eğilimi var, bunların ekonomiye olumlu yansımasını bekliyoruz” dedi. Faiz oranlarının düşeceğine inandığını vurgulayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Faiz oranlarının da önümüzdeki aylarda gittikçe artan bir ivme ile düşeceğine ilişkin inancımız güçlüdür” ifadelerini kullandı. Seçim yaklaştıkça kirli ittifakların yeniden gündeme geldiğini, paralel yapının kıyılarda CHP’yi, Doğu’da HDP’yi İç Anadolu’da ise MHP’yi desteklediğini anlatan Davutoğlu, "Tek tek gelmeyin, hepiniz birlikte gelin. Hepinize karşı zafer kazanmak bizim için daha zevkli olacak" dedi.
BAHÇELİ’YE GÖNDERME
Devlet Bahçeli’nin ekonomik verileri değerlendirirken, piramitten bahsettiğini belirten Ahmet Davutoğlu, "Piramitten bahsetmiş, elipse döndürelim bunu demiş. Kendi iktidarları döneminde gelir dağılımını herkes biliyor. Şimdi bir doların üç dolarına altında yaşayan yok. Sayın Bahçeli elipsle üçgenle uğraşmasın, biraz paralelle ilgilensin paralelle. Hep bunlar yan yana gidiyorlar, milletle yolları hiç kesişmiyor. Kesişim noktaları yok. Onlar paralelle yürümeye devam etsinler, biz sıratı müstakimde yürümeye devam edeceğiz" diye konuştu.
İHA

 

 

 

 

 

 

 

 

KÜRESEL GÜÇ

 

Davutoğlu, konuşmasında şunları kaydetti: "CHP’den, MHP’den Türkiye’nin temel meseleleri ile ilgili tek bir görüş biliyor musunuz? Baktılar Türkiye’de ümit yok, bu sefer Sayın Çipras’a ümit bağladılar. Sayın Çipras’la telefon görüşmesini yaptığımda kendisine de ifade ettim, 2002’de Türk ekonomisi nasıl mefluç hale geldiyse biz hastalıklı ekonomiyi küresel güç haline getirdik. Biz sadece milletimizi örnek alıyoruz, muhalefet ise başka başarılardan ya da popüler gündem arayışı içinde.”

 

 

(KUTU)

MÜJDE VERDİ

 

“İlk evini alan konut taliplisi için yüzde 25 vesilesiyle yaptığı tasarrufun yüzde 15’ini kendisine devlet desteği olarak vereceğiz” diyen Başbakan, bir müjde de Bağ-kur’lulara verdi:"Borçlarını yapılandıramamış Bağ-Kur’lu vatandaşlarımız sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek."

 

 

 

 

 

Whatsapp
google_160x600