Merkez Parti Tekirdağ’da

Yakın zamanda kurulan Merkez Partisi’nin Tekirdağ İl Başkanlığı ve Çorlu İlçe Başkanlığı düzenlenen törenle açıldı.
14 11 2014
3346 kez okundu

Genel Başkan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’nın katıldığı her iki programa da Merkez Partisi teşkilatı yoğun ilgi gösterdi. Yeni bir siyaset anlayışı içerisinde kurdukları partiden bahseden Abdurrahim Karslı “Nasıl yeni bir siyaset yapacağız: Ahlaka dayalı, hukuka dayalı, kendi menfaatlerini konuşmayan, partiyi meydana getirenlerin menfaatleri için uğraşmayan, parti menfaati için uğraşmayan, milletin derdini dert edinen bir parti sizin dertlerinizi dile getiren bir parti. Dolayısıyla Merkez Parti’nin hem dayandığı nokta hem de gitmek istediği hedef itibarı ile diğer partilerden ayrı bir farkı var. Biz kaç yıldır bekliyorduk, inşallah düzelir diye ama maalesef düzelme emaresi göremedik ve partimizi kurduk” dedi. Açılışta Merkez Partililer’e hitap eden Genel Başkan  Karslı “Bugün Tekirdağ’ın kurtuluşunun 92. yılı. Bu da demek oluyor ki 92 yıl önce biz düşmanları ülkemizden atmışız. Fakat üzülerek söylüyorum Cumhuriyet’in kuruluş gününde, Cumhuriyet’i kuran zihniyetlerin de maalesef yetersiz tepkileri sebebiyle iktidar partisinin ve gene milliyetçi olduğunu iddia eden bir partinin izin vermesi yani teskere ile memleketimizden yabancı devletin askerleri hatta bize düşmanlık telakki eden askerler yine bizim Cumhurbaşkanı’mızın, Başbakan’ımızın ‘Bu memlekette PYD neyse PKK odur’ diyen bir zihniyet olmasına rağmen yabancı devletin güçleri 29 Ekim gününde bizim memleketimizden, bu memleketin insanlarının gösterileri altında, çiçekleri altında, Türk bayrağını yakanların Türk bayrağını indirenlerin sevinç gösterileri arasında yabancı devletin güçleri maalesef Türkiye’den geçerek bizim 30 yıldır düşmanımız olan insanlara yardım için ülkemizden geçerek gitti” dedi. 

“AK SARAY”A GÖNDERME YAPTI
Karslı, “Dolayısıyla bu millet hiçbir şekilde fiili mücadelede teslim olmazken, ruhunu teslim edip esareti kabul etmezken, maalesef yıllar sonra memleketimiz gerek içeride gerekse dışarıda bir hegomanyanın ve dış güçlerin tesiri altında idare edilmekte” dedi. Tekirdağ İl Başkanlığı’nın açılışını yapan Merkez Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı “Sadece belli bir kımı zengin etmek için çalışıyor ve kendimize saraylar hanlar yapıyoruz. Devletin malı deniz, yemeyen domuz. Bunlar şimdi buna ayrı bir felsefe getirdiler. Bunlar diyorlar ki ‘Bu devlet zaten kafir bir devlet, Cumhuriyet’in de temel ilkelerine düşman olduğumuz bir devlet. Dolayısıyla bu devletten ne alsak helaldir’ zihniyeti ile talan ettiler ve hırsız diyeni de alıp içeriye koydular. Ekonomimizin durumu maalesef bu” açıklamasını yaptı.

ÇORLU’YA GELDİ
Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, Tekirdağ İl Başkanlığı’nın açılışı sonrası Çorlu’ya gelerek partinin ilçe teşkilatını büyük bir katılımla açtı.

Abdullah YALÇIN   

 

 

 

 

 

 

 

Whatsapp
google_160x600