MALKARA TSO SEÇİMLERİ 1 EKİM’DE

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası seçim tarihlerini netleştirdi. Malkara TSO Yönetim Kurulu’nun 9 Ağustos tarihinde aldığı karar ve İlçe Seçim Kurulu’ndan alınan onayla Oda seçimleri 1 Ekim tarihinde yapılacak.
13 09 2017
1256 kez okundu

Malkara TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin basına yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Odamız yönetim kurulu olarak 09.08.2017 tarihinde almış olduğumuz karar neticesinde oda seçimlerinin 01.10.2017 tarihinde yapılması yönünde ilçe seçim kurulundan onay alınmış bulunmaktadır. 1967 yılından günümüze başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Odamızın tarihine yakışır bir seçim olması için yönetim kurulu olarak var gücümüzle çalışmaktayız. Her seçim döneminde olduğu gibi demokratik ve şeffaf bir seçim süreci geçirmek öncelikli hedefimizdir.
Sürece yardımcı olmak adına seçimlerde en çok sorulan soruları sizler için derlemiş bulunmaktayız. Belirtilen sıkça sorulan sorular metnini www.malkaratso.org.tr adresinden veya Odamızdan bizzat talep edebilirsiniz. Diğer soru ve görüşleriniz için direkt şahsıma, yönetim kurulu üyelerime veya odamız genel sekreterine istediğiniz anda ulaşabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi bizlere iletmeniz demokratik bir seçim yapabilmek adına büyük önem arz etmektedir.
Unutulmamalıdır ki rekabet geçici dostluklar kalıcıdır. Bu vesileyle Malkara’ya gönül vermiş tüm üyelerimize 1 Ekim tarihinde yapılacak oda seçiminin hayırlar getirmesini temenni eder, seçime katılacak tüm adaylara başarılar dilerim” dedi.
10 MESLEK GRUBUNDA 24 MECLİS ÜYESİ SEÇİLECEK
Malkara Ticaret ve Sanayi Odası’nın 1 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan meclis seçimlerinde, Malkara TSO’da kayıtlı 10 meslek grubunda toplam 24 kişilik meclis üyesinin seçimi yapılacak. Malkara Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı 672 üyenin seçeceği meslek grubunun ardından, 4 Ekim 2017 tarihinde meclis başkanı, başkan yardımcısı ve katip üye seçimi ilk meclis toplantısında gerçekleştirilecek. 7 Ekim günü yönetim kurulu başkanı ve üyeleri, birlik delegesi (1 kişi) ve disiplin kurulu seçimi yapılacak. Yönetim kurulu, başkan dahil 7 kişiden oluşacak olup, disiplin kurulu başkan dahil 6 kişiden oluşacak.
Önder TABAK

 

 

 

 

 

 

            

Whatsapp
google_160x600