Malkara OSB’de fabrikalar yükseliyor

Malkara Organize Sanayi Bölgesinde yer tahsisi yapılan firmaların inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
03 09 2013
35823 kez okundu
onder.tabak@devrimgazetesi.com.tr

İstanbul - Tornacılar ve Makine İmalat (TORMAK) Sanayicilerinden “BAYSAN MAKİNE” fabrikasının temeli Cumartesi günü atıldı. Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleşen temel atma törenine; Malkara Kaymakamı Mahmut Halal, Belediye Başkanı Birol Kaya, Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, Ak Parti Malkara İlçe Başkanı Bulut Yıldırım, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, Ticaret Borsası Başkanı Ersin Kaçar, Belediye Başkan Yrd. Hasan Eğilmez, Malkara OSB Müdürü Taner Turna, Önder Çiftçi Derneği Başkanı Ayhan Uzun, TORMAK SANAYİ Başkanı TEM ELEKTRİK Doğu Bulutsuz, Baysan Makine Fabrikası Sahibi Tümer Gülbay, H. H. Teknik Lisesi Müdürü Mahmut Uysal, Yapı Kredi Bankası Müdürü Orhan Başaran, Permasan Dişli Sanayii Fikri İncegül, Aysan Ltd. Şti. Saim Topçu, CHP Belediye Başkan Adayı Ulaş Yurdakul, yönetim kurulu üyesi Umut Öge, Ak Parti yönetiminden Recep Kartay, Hakan Aras, Gökhan Şentürk, Rasim Arslan, Cengiz Ergen, TSO Eski Meclis Başkanı Hüseyin Vasfi Güner, STK üyeleri, siyasi partilerin yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

KAYMAKAM HALAL “İLÇENİN GELİŞMESİ HIZ KAZANACAKTIR”

Temel atma töreninde konuşan Kaymakam Mahmut Halal, OSB’de faaliyete geçen fabrikaların tarım ve hayvancılıkta söz sahibi olan Malkara’nın daha hızlı bir şekilde kalkınmasını sağlayacağının altını çizerek, hayırlı olmasını diledi.

BELEDİYE BAŞKANI KAYA; “OSB’DE KURULAN FABRİKALAR MALKARA’DAKİ DEĞİŞİMİN GÖSTERGESİDİR”

Konuşmasında gençlere sahip çıkmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Belediye Başkanı Birol Kaya, inşallah bundan sonra gençlerimiz ilçemizden göç etmeyecek. İstihdam olanaklarını bizlere yaratan Tormak Sanayicilerine ve diğer tüm fabrika sahiplerine teşekkür ediyorum. Bu kurulan fabrikalar ekonomik ve sosyal alanlarda Malkara’daki değişimin bir göstergesidir. İlçemiz gelişecek ve büyüyecektir” dedi.

MALKARALI OLMAK İÇİN BURADAYIZ

Baysan Fabrikası sahibi Tümer Gülbay, “Buraya üretim yapmaya, ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya geldik. Yüce Allah üretmeden tüketmeyi nasip etmesin. Malkaralı olmak için buradayız” dedi. AK PARTİ TEKİRDAĞ İL BAŞKANI AHMET KAMBUR’da; Kurulan fabrikaların gençlerimize birer iş sahası olduğunu belirterek, ilçemizin önünün açılacağını söyledi. TORMAK SANAYİCİLERİ BAŞKANI DOĞU BULUTSUZ; “OSB kuruluşunda emeği geçen Tekirdağ Valiliği İl Özel İdaresine, Ticaret ve Sanayi Odası ile Malkara Belediyesine teşekkür etti. Konuşmaların ardından Malkara Kaymakamı Mahmut Halal, Belediye Başkanı Birol Kaya, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Kambur, Baysan Makine Fabrikası Sahibi Tümer Gülbay, Tormak Sanayi Başkanı Doğu Bulutsuz butona basarak kurulacak olan TORMAK fabrikalarından ilkinin temelini attı.

Önder TABAK

Whatsapp
google_160x600