MADDE BAĞIMLILARININ YUVASI OLDU!

Çorlu Cemaliye Mahallesi’nde bulunan çevresi açık metruk bina, madde bağımlılarının uğrak yeri haline geldi.
29 02 2024
353 kez okundu
Eski Hükümet Caddesi üzerindeki metruk binada daha önce çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüştü. Yangın sonrası kullanılamaz hale gelen binaya, madde bağımlılarının girip çıkmaya devam etmesi tepkilere neden oldu. Metruk bina, madde bağımlıları nedeniyle yanmış, yangın sonrası yıkılmaya yüz tutmuş ve bir türlü tamamen yıkılmamıştı. Yıkılmayan binaya madde bağımlılarının tekrar girip çıkmaya başlaması nedeniyle mahalle sakinleri duruma tepki gösterdi.
Madde bağımlılarının sürekli binaya girip uyuşturucu kullanması mahallelinin tepkisine neden oluyor. Basına konuşan mahalle sakinleri, “Bina daha önce yanmıştı, itfaiye ekipleri yangını zor söndürmüştü. Bina yıkılmaya yüz tuttu ama yine içine girip uyuşturucu kullanılmaya devam ediyor. Yazık günah! Bina bir türlü yıkılmadı gitti. Gece gündüz binaya girilip uyuşturucu kullanılıyor. Burası Çorlu’nun en işlek caddelerinden bir tanesi, kadınlar çocuklar geçiyor. Bu binada bu türlü olumsuzlukların olması kabul edilemez.” dedi.
BİNANIN YIKILMASI İSTENİYOR!
Metruk binanın bir an önce yıkılmasını isteyen mahalle sakinleri, “Bina zaten yıkılmaya yüz tutmuş durumda, bina yangından sonra bu şekilde kaldı, yıkıldığı zaman bir daha bağımlılar buraya gelip giremezler. Mahalle sakinleri olarak bizler de rahat bir nefes alırız. Yetkililerden sesimizi duymasını istiyoruz.” dedi.
Hüseyin TAYYAR 

         

 

Whatsapp
google_160x600