MADDE BAĞIMLILARI METRUK BİNADA YANGIN ÇIKARDI

Çorlu’da Hıdırağa Mahallesi Kenar Arka Sokak üzerinde bulunan metruk binaya giren madde bağımlıları, binada yangın çıkardı, yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.
11 12 2023
376 kez okundu


Madde bağımlılarının sığınağı durumuna gelen metruk binalardan bir tanesinde daha yangın çıktı. Daha önce birçok kez metruk binalarda yangın çıkaran madde bağımlıları Hıdırağa Mahallesi Kenar Sokak üzerindeki metruk binayı da yaktı. Metruk binaların içine girip uyuşturucu içen madde bağımlıları ısınmak içinde ateş yakıyor. Yakılan ateş sonrası binalar yanarken mahalle sakinleri artık bu işe yetkililerin dur demesini istiyor.

FARKLI SOKAKLARDA METRUK BİNA YANGINLARI OLDU
Madde bağımlıları tarafından kullanılan metruk binalarda meydana gelen yangınlar mahalle sakinlerini canından bezdirdi. Daha önce Cemaliye Mahallesi ve Kemalettin Mahallesi’nde de çok defa metruk binalarda yangın çıkmıştı. Yine o metruk binalarda madde bağımlıları tarafından yakılmış, itfaiye yangınlara müdahale etmişti. 

VATANDAŞ TEPKİLİ
Çorlu’da birçok mahallede çıkan metruk bina yangınlarının son bulmasını isteyen mahalle sakinleri gazetemize konuştu: “Özellikle Cemaliye, Hıdırağa, Kemalettin Mahallelerinde bulunan metruk binalar bir süre sonra madde bağımlılarının sığınağı durumuna geliyor. Madde bağımlılarının girip çıktığı metruk binalarda yangın çıkıyor. Bu yangınların son bulmasını istiyoruz, metruk binaların tespit edildikten hemen sonra yıkılması gerekiyor.” 
ISINMAK İÇİN ATEŞ YAKIYORLAR
Metruk binaları mesken olarak kullanan madde bağımlıları soğuktan korunmak için içerde ateş yakması sonucu evlerde yangınlar meydana geliyor. Hıdırağa Mahallesi Kenar Arka Sokak üzerinde bulunan binaya da girip çıkan madde bağımlıların yaktığı ateş sonrası evde yangın çıktı. Mahalle sakinleri yetkilerden uyuşturucu sorununun önüne geçmesini istedi.
Hüseyin TAYYAR

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600