Kaş burun çizgisi yüze zerafet katar

Yüzdeki her çizgi yaşlılığı ifade etmez. Bir tanesi var ki güzelliğin ifadesidir.
20 05 2014
3462 kez okundu

Milliyet’te çıkan habere göre, ilerleyen yaşı gösteren en önemli izler yüz bölgesinde yavaş yavaş oluşmaya başlayan çizgilerdir. Ancak yüzde bir çizgi var ki bu gerçeğe başka bir pencere açıyor; kaş-burun çizgisi… Bu çizgi, ilerleyen yaşı göstermenin aksine, kusursuz bir yüz güzelliğinin işareti. Çünkü bu çizgi, yüz güzelliğini belirleyen en önemli unsur olan burunla ilgili. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Opr. Dr. Süreyya Şeneldir, büyük ressamların portre çalışmalarında bu çizgiyi özellikle vurguladıklarının altını çiziyor.
ÖZELLİKLE VURGULANIR
Şeneldir, “Büyük ressamların portre çalışmalarına bakın burun kaş çizgisini özellikle vurguladıklarını göreceksiniz. Çünkü kaş burun çizgisi yüze zarafet katar. Güzel bir yüz gördüğünüzde; mükemmel bir kaş burun hattıyla karşı karşıyasınız demektir.” Opr. Dr. Şeneldir, özellikle burun estetiği ameliyatlarında bu çizginin önemine dikkat çekiyor: “Kaş burun çizgisi, kaştan başlayarak burun ucuna uzanan kavisli çizgidir.  Burun estetiği yaptırmak isteyen kişilerde en çok dikkatimizi çeken nokta kaş burun çizgisindeki düzensizlik oluyor."
SİMETRİYİ ETKİLER
Kaş burun çizgisindeki düzensizlikler yüzün güzelliğini ve simetrisini olumsuz etkiler. Kaş burun çizgisi yüze zarafet katar. Mükemmel burun estetiği kaş burun çizgisini doğru yapılandırmaktır.
DEVRİM

 
Whatsapp
google_160x600