KAPAKLILILAR BURSA’DA MÜZELERİ GEZDİ

Kapaklı Belediyesi tarafından 18-24 Mayıs Müzeler Haftası dolayısıyla Bursa’da bulunan müzelere kültürel gezi düzenlendi.
24 05 2022
129 kez okundu
Müzelere olan ilgiyi artırmak ve sosyal hayatın içine taşımak amacıyla her yıl 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Müzeler Haftası etkinlikleri kapsamında Kapaklı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından Bursa'da bulunan müzelere gezi programı düzenlendi. 18-20-21-22 Mayıs tarihlerinde düzenlenen ve toplam 500’e yakın kişinin katıldığı gezi programı kapsamında vatandaşlar Bursa’nın önemli müzelerini gezme fırsatı buldu.
4 gün düzenlenen geziye katılan vatandaşlar, Merinos Tekstil Sanayi Müzesi, Merinos Enerji Müzesi, Göç Tarihi Müzesi, Bursa Vakıf Kültürü Müzesi, Bursa Kent Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Muradiye Kur'an ve El Yazmaları Müzesi ve Muradiye Külliyesi ve Ulu Camii’yi gezerek kentin kültürel mirasına dair ayrıntılı bilgi edindi.
Vatandaşlar, Bursa’yı yakından tanıma fırsatı buldukları gezi programı için Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve belediye ekiplerine teşekkürlerini iletti.
Oya ORHAN
Whatsapp
google_160x600