KAPAKLI YAZ KURSLARI BAŞLIYOR

Kapaklı Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve Kapaklı Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle 4-7 ve 7-18 yaş arası çocuklar ve gençler için ücretsiz olarak düzenlenecek Yaz Kursları başvuruları başladı.
14 06 2022
530 kez okundu

Futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, kort tenisi, satranç, boks, tekvando, güreş, halk oyunları, kick boks, jimnastik ve spora başlama olmak üzere 13 farklı branşta düzenlenecek ücretsiz kursların başvuruları 4 Temmuz’da sona erecek.

13 BRANŞTA YAPILACAK

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Genç nüfusu fazla olan ilçemizde çocuklarımız ve gençlerimizin sosyal ve sportif gelişimine büyük önem veriyoruz. Yaz tatili süresince öğrenmeye devam etmelerini sağlamak, bedensel ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak ve keyifli bir yaz geçirmelerine imkân sağlamak amacıyla bu yıl da Yaz Kursları düzenleyeceğiz. Futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, kort tenisi, satranç, boks, tekvando, güreş, halk oyunları, kick boks, jimnastik ve spora başlama olmak üzere 13 farklı branşta kurslarımızı düzenleyeceğiz.  4-7 yaş ve 7-18 yaş arası çocuk ve gençlerimizi tüm mahallelerimizde düzenleyeceğimiz kurslarımıza bekliyor, şimdiden keyifli vakitler diliyorum.” dedi.

TÜM MAHALLELERDE DÜZENLENECEK

Kırsal mahallelerde yaşayan çocuk ve gençlerin de kurslara katılımlarını kolaylaştırmak için Yaz Kursları tüm mahallelerde düzenlenecek. Karaağaç, Fatih, Kazım Karabekir ve Mimar Sinan Mahallelerinde 7-18 yaş arası için voleybol ve futbol, Yanıkağıl, Bahçeağıl ve Pınarça Mahallelerinde 7-18 yaş arası için basketbol, voleybol ve futbol,  Uzunhacı ve Karlı Mahallelerinde ise 7-18 yaş arası için voleybol ve basketbol kursları düzenlenecek.

Merkez mahallelerde düzenlenecek basketbol ve voleybol kursları ÇOSB Spor Salonu ve Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi spor salonlarında yapılacak, diğer kurslar ise Atatürk Kültür Merkezi’nde verilecek.

SON BAŞVURU 4 TEMMUZ

Yaz kurslarına katılmak isteyen vatandaşlar Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Kapaklı İletişim Merkezi başvuru masaları ve internet adreslerinden 4 Temmuz’a kadar başvuru yapabilir. 18 Temmuz’da başlayacak kurslar sonunda düzenlenecek tören ile katılımcılara sertifika verilecek.

Mehmetcan ARSLAN

 

Whatsapp
google_160x600