İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU?

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Çorlu’da yaptığı toplantıda “Hiçbir mazgalımızda eksik yok, hepsinin kapakları kontrol edildi.” demişti ama bu görüntüler aynı şeyi söylemiyor.
09 12 2023
381 kez okundu

Çorlu’da geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağışın ardından her zamanki gibi bütün ilçeyi su basmış, bütün yollar göle dönerken çok sayıda araç yollarda mahsur kalmıştı. Yaşanan bu olumsuzlukların ardından Çorlu’daki gazetecilerle Çorlu Belediye Binasında bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, basın mensuplarının ağır eleştirilerine maruz kalmış, ilçede durumun normale döndüğünü ve eksikliklerin tamamlandığını kaydetmişti. Toplantıda bütün mazgal ve rögar kapaklarının da kontrol edildiğini belirten Albayrak, hiçbir eksiğin olmadığını anlatmıştı. 
Çorlu’da her yağışın ardından şehir genelinde ciddi anlamda su taşkınlarının yaşandığı bilinirken, yollarda oluşan göletlerde de yayalar ile araçlar mahsur kalarak yardım istemeye devam ediyor. Başkan Albayrak ne derse desin, Çorlu’da her anlamda işler yolunda gitmiyor. Bu gözle görülen en somut gerçek.
MAZGALLARIN KAPAKLARI YOK!
İstanbul Yolu’nda bulunan Çorlu Oto Center önündeki mazgalların kapakları yerinde yok. Mazgal kapaklarının yerinde olmadığı için araç geçişleri ve yayaların burayı kullanmaları her gün değişik tehlikelere ve sonuçlara yol açıyor. Burada uzun bir süreden beri mazgal kapaklarının olmadığını belirten esnaflar ise, hem Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne hem de Çorlu Belediyesi’ne tepkili.
Durumu defalarca Çorlu Belediyesi’ne bildirdiklerini ifade eden esnaflar, “İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Defalarca arayarak buradaki mazgal kapaklarının yerinde olmadığını söyledik. Ama kimse gelip bakmadı bile. Bizleri tamamen gözden çıkartan belediye yönetimini bizler de sandıkta gözden çıkarttığımızı göstereceğiz.” dedi.   
Senanur ALTIPARMAK

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600