İftarda çok şey konuşuldu

14 07 2014
1666 kez okundu
kiyikose@devrimgazetesi.com.tr

DEVRİM Gazetesi Cuma günü Tekirdağ ve Çorlu’daki parti temsicilerine, vali yardımcısına, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarına ve personeline iftar verdi.
İftarda gazetenin sahibi Özhan Alpaslan ve Genel Yayın Yönetmeni Zafer Alpaslan başta olmak üzere gazetenin yönetim kademesi de hazır bulundu.
Kadir Altın ile Yalçın Bayer de iftarda bulundular.
Bu konudaki haberi diğer sayfalarımızda bulacaksınız; ayrıca çok güzel bir konuşma yapan Yazı İşleri Müdürümüz Hülya Mert’in açıklamalarını da...
Gündemimizin yoğun olmasından ötürü bu konudaki kulis yazılarına daha sonra değineceğiz.
Çünkü iftarda yöneticilerin anlattıkları önemli şeyler vardı.
Allah kabul etsin!
 


İktidar, Nurculuğu bitirme planını uyguluyor
AKP’liler kurşun asker!
MECLİS Plan Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasa tasarısına AKP tarafından eklenen yeni bir maddeyle Bediüzzaman Said Nursi’nin eserleri olan Risale-i Nur Külliyatı’nın basım yetkisi Bakanlar Kurulu’na geçti. Söz konusu yasa tasarısı dün gece komisyonda kabul edildi. Meclis’ten de önceki akşam geçti.
Konuyla ilgili olarak Rotahaber’e konuşan Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz, "Komisyondaki AKP’liler kurşun asker olduklarını gösterdiler. Genel Kurul’dan da böyle geçerse bu AKP’nin resmen intiharıdır. Çünkü şimdiye kadar Risale-i Nurlar ile uğraşan ve ona ilişen iflah olmamış" dedi.
AKP’nin Nurculuğu ve Gülen’i bitirme planını devreye soktuğunu belirten Kazım Güleçyüz, "AKP, tamamen bu hizmeti kendi siyasi hesapları istikametinde manipüle etmek istiyor. Fakat daha vahimi bunun bir de devlet projesi boyutu var. MGK’nın 2004 tarihli meşhur kararı var. Daha çok Gülen üzerinden yürüyor gibi görünüyor ama aslında o plan Nurculuk ve Gülen hareketini bitirme planıdır.  Nurculuğu bitirme planı adım adım devreye sokulmaktadır" ifadelerini kullandı.
TEK PARTİNİN YAPAMADIĞINI AKP YAPIYOR
Güleçyüz şimdiye kadar tek parti döneminde bile başarılamayan bir planın AKP tarafından başarıya ulaştırılmak üzere olduğuna dikkat çekerek, "Devlet şimdiye kadar Risale-i Nur’u engelleyemedi. Bu sefer kontrol altında ehlileştirilmiş bir Nurculuk modeli oluşturma projesi yürütülüyor. Komisyondan geçen tasarı da bu planın bir parçası gibi görünüyor. Biz bundan sonra da evvelden yaptığımız gibi milletvekillerini, iktidarı uyarmaya devam edeceğiz" dedi.


Paralel devekuşu yapılanması
12.07.2014; 13.31 Radikal gazetesi, önceki gün Fethullah Gülen liderliğindeki paralel yapılanmaya yönelik soruşturmayı 6 savcının yürüteceğini haber yaptı.
Haberde savcılara destek için özel bir polis ekibinin de atandığı belirtiliyor ve isimleri veriliyordu. Ancak birkaç saat sonra açıklama yapan savcılık iddiaların uydurma olduğunu açıkladı. Radikal yalanlamayı vermediği gibi haberi ana sayfadan hemen kaldırdı. Bu durum, dershane ve 17 Aralık sürecinde gözlenen ’paralel medya’nın uydurma ve yalan haberlerine son örnek oldu. Paralel yapının öc almak amacıyla bahsi geçen haberi yaptırdığı ve adı geçen savcı ve polislerin karalanmasının amaçlandığı iddia edildi. Radikal gazetesiyle ilgili diğer bazı ilginç bilgiler de bu olay sonrası gündeme geldi. Ayrıca paralel medyaya yalan haberlerle vakit kaybetmek yerine işe yarama olasılığı yüksek ilginç bazı tavsiyelerde bulunmak istiyoruz.
Özeti yukarıda yer alan haberimizin tamamına aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:
http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=6097#.U8E0S02KCHv
Bu sözü unutma!
"Hükümdarın iyisi bilginlerin ayağına gidendir. Bilginlerin kötüsü ise hükümdarın ayağına gidendir."
(Mevlâna)

 

 

Whatsapp
google_160x600