Herkese ve her kesime hizmet için adayım

Ergene İlçesi Belediye Başkan Aday Adayı Hamdi Sarıer, siyasi geçmişini, MHP yıllarını ve AK Parti hizmetlerini Devrim’e anlattı.
04 10 2013
51898 kez okundu

BÖLGE sorunlarından haberdar olmak adına bir çalışma yapıyor musunuz?

Bölge, hayvancılık, sanayi ve tarımla uğraşan bir bölge. Sıkıntı genelde bu alanlarda yaşanıyor. Hayvancılık ve ayçiçeği kredilerinin geri dönüşleriyle alakalı sıkıntılar çok gündemde. Bu sorunlar hükümet tarafından çözümlenebilecek sorunlar fakat biz de yerel yönetim olarak elbette elimizden geleni yapacağız. Ve elbette yıllardır süren bir Ergene sorunumuz var. O alanın ıslahıyla alakalı çeşitli projelerimiz var.

Aday olduğunuz makam için neler söyleyebilirsiniz?

Hizmet götürme adına bir tek felsefem var. Parti, etnik köken, mezhep ve bölgecilik gütmeden, “Yaradılanı sev, yaradandan ötürü” felsefesiyle herkes ve her kesime eşit hizmet götürmek için başkanlığa aday oldum. Ve umuyorum ki bunların gerçekleşeceği günleri de göreceğiz.

ERGENE BENİ KORKUTMUYOR

Öncelikli çalışmalarınız hangi alanlarda olacak?

Hedef, mevcut imar sıkıntısını çözmek. Akabinde Ergene’nin ıslah çalışmalarını yapacağız. Bu alan için geniş kapsamlı, yalnızca derenin temizlenmesi değilim, bölgenin de ıslah edilmesini öngören projelerimiz var. Ve elbette altyapı sorunları çözümlenecek.

Ergene ilçesinin geniş bir alana yayılması, hizmet hızı açısından gözünüzü korkutmuyor mu?

Bölge geniş bir bölge, eğer işler sıkı tutulmazsa hizmetin hızlı ulaşması adına sıkıntılar doğabilir. Ama ben bunu her bölgede belediye irtibat bürolarıyla çözümlemeyi düşünüyorum. İşleri kolaylaştırmak için belediyenin başlıca kurumları ana beldelere bölünebilir ve irtibat büroları sayesinde belediyenin merkeziyle anında iletişime geçilebilir. Bu sebeple de bu alanın genişliği beni korkutmuyor.

AVRUPA STANDARTLARI UYGULANDI

Trakya yıllardır CHP’nin kalesi olan bir bölge. Karşıt bir partiden adaylık koymak cesaret istemiyor mu?

Ben AK Partili olmaktan ve bölgedeki CHP yoğunluğundan korkmuyorum. Çünkü CHP belediyesinin hizmetlerini de görüyoruz. Hâlâ bitmeyen altyapı sorunları, bozuk yollar vs. Ve biz yaptığımız gezilerde halktan olumlu bir intibah aldık. AK Parti hükümeti bugüne kadar Trakya halkını üzecek bir karar da almadı. Son alkol yasağı konusunu örnek alacak olursak, burada yalnızca Avrupa standartları uygulanmaya başlandı. Yoksa ne alkol üreticisini üzen bir durum söz konusu ne de alkol kullanan vatandaşı.

BAŞBAKANIN HAYRANIYIM

Yıllarca MHP’de görev yaptıktan sonra neden AK Parti?

Ben kişisel olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın hayranıyım. Dik duruşu, ülkenin tüm insanlarını kucaklayıcı olması, Türk İslam dünyasının bayrağını taşıyıp dalgalandıracak kadar milliyetçi ve muhafazakar bir yapıya sahip olması, ülkesindeki ve dünyadaki mazlumlara olan yaklaşımı beni kendisine hayran bıraktı. Bu sebeple onun partisinde bulunmak istedim.

Yöneticiye hayran olmak başka, parti değiştirmek başka bir şey. Partide sizi çeken nedir?

Bu kalitedeki insanın etrafındaki insanların da kaliteli olduğunu düşündüm ve öyle olduğunu da gördüm. Bu parti kadrosunun ülkemiz ve insanımız için gecesini gündüzüne katarak çalıştığını, ülkemizi içinde bulunduğumuz coğrafya itibariyle Arap yarımadası, Kafkaslar ve Balkanlar’da önder ülke pozisyonuna getirdiklerini gördük. Tüm bu sebeplerden dolayı AK Parti’ye geçtim ve kararımdan son derece mutlu ve gururluyum. AK Parti kadrolarında şahsımın misyon ve vizyonuna uygun bir görev layık görüldüğünde de özveri ile halka hizmet götürmek, Hakk’a hizmet sunmak adına tüm görevlere talibim.

GÜVENSİZLİK SÖZKONUSU DEĞİL

Peki sizce bu parti değişikliği halkta güvensizlik yaratır mı?

Gerçekten hizmet götürmek isteyen herkes, iktidarı arkasına alır. Onun dışında ben zaten yapı itibariyle de milliyetçi ve muhafazakar bir yapıya sahibim. Yani parti değişikliği benim kişiliğimi değiştirmedi. Aksine aynı görüşte olduğum için adaptasyon süreci zor olmadı, yapım da değişmedi. Bu sebeple halkımızın gözünde herhangi bir güvensizlik olması söz konusu değildir.

Parti içinde çıkacak olan yeni adaylara ne diyeceksiniz?

Yeni adaylar çıksın, çıkarsa ben daha mutlu olurum. Çünkü bu partimizin hizmet götürme adına gönüllü insan sayısının çoğunlukta olduğunu gösterir. Ve partimden çıkacak hiçbir aday benim şahsımın rakibi değildir. Ben aday çıkacak kişiyle de son güne dek birlikte çalışacağıma söz veriyorum.


Hamdi Sarıer kimdir?

1 OCAK 1968’de Çorlu’da doğdum. İlköğretimimi Çorlu’da tamamladıktan sonra liseyi Tekirdağ İmam Hatip Lisesi’nde bitirdim. Sonrasında Polis Okulu’nda 1 yıl eğitim gördüm. Mezun olduktan sonra 5.5 yıl görev yaptım. Kendi rızam ile meslekten ayrıldım, Çorlu’ya geri döndüm. Yeniden üniversiteye hazırlandım ve Trakya Üniversitesi Seracılık Bölümü’nü bitirdim. 1996 yılında Milliyetçi Hareket Partisi ilçe yönetimine girdim. İlk siyasi hareketim böylece başlamış oldu. Saray’da 2 yıl MHP ilçe başkanlığı yaptım. Bu görevden sonra Çorlu’ya dönerek siyasetten çekildim. Bir süre kendi işimle ilgilendikten sonra Adnan Volkan’ın başkan olduğu dönemde AK Parti’ye geçiş yaptım. 2010 yılından beri de AK Parti’de görev yapmaktayım. Evli, 1 erkek çocuk babasıyım. Orta derecede İngilizce, Bulgarca ve Arapça biliyorum.


 

Whatsapp
google_160x600