HER ÜYENİN GURUR DUYACAĞI BİR ODA OLMAK İÇİN ÇALIŞTIK

Madeni Eşya Elektrikli Aletler Sanatkarları Odası Başkanı ve yeniden başkan adayı olan Rüstem Duman, 30 Ocak 2022 Pazar günü yapılacak olan oda başkanlığı seçimleri öncesinde açıklamalarda bulundu.
22 01 2022
459 kez okundu

30 Ocak Pazar günü Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde yapılacak olan Madeni Eşya Elektrikli Aletler Sanatkarları Odası Genel Kurulu öncesinde yeniden aday olan mevcut başkan Rüstem Duman, Gazetemiz DEVRİM’e özel açıklamalarda bulundu. Yeniden aday olmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Duman, “Seçim süreci yaklaşınca yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ile toplanıp karar defterinde seçim tarihini belirlerken düşüncelerini sorduk. Hepsinden de devam kararı çıktı ve o yüzden seçimlere katılma kararı aldık. Yönetim kurulunda bazı arkadaşlarımız ayrılmak istese de bizimle beraber olacaklarını söyledi. Sadece Denetim Kurulu üyesi arkadaşımız ayrıldı ve aday olacağını söyledi. O da bizim arkadaşımız seçim biter geçim başlar. Bu odada üyelerimizin birbirinden hiçbir farkı yoktur. Bir nolu üyenin hakkı ne ise bugün üye olan arkadaşımız da o haklara sahiptir. Biz burada 40’ın üzerinde mesleğin temsilcisiyiz. Hiçbir mesleğe ayrıcalık, ülkemizin yedi bölgesinden gelen hiçbir vatandaşımıza ayrımcılık yapmadan hepsine eşit davranarak hizmet etmeye çalıştık. Üyelerimizin de fikrini aldık ve onlar da bana destek verdiler. Bende yeniden aday oldum.” dedi.

‘48 AYLIK DÖNEMDE SÜREKLİ TOPLANTILAR YAPTIK!’

Duman, “İlk aday olurken yönetim kurulu arkadaşlarımızı topladım. Bu üyeler 48 ay da her ay toplantı yapılmak üzere toplanacak dedik. Allah razı olsun arkadaşlarımız ile yol aldık. Odanın yapabileceği işlerin sınırları belli. Çok fazla taahhütler vermedik. Birincisi her üyenin gurur duyacağı bir oda olacağız dedik. İkincisi, iyi günde kötü günde yanınızda olacağız dedik ve hepsinin yanında olmaya çalıştık. 8 yıldır üst üste iftar yemeği verdik ama geçtiğimiz yıllarda pandemi nedeni ile bunu yapamadık. Onun yerine de başka imkanlar değerlendirdik ve esnafımıza şal, atkı ve bere yaparak üyelerimizin verdiği aidatlar ile onlar için bir şeyler yapmaya gayret ettik. 2020 Nisan ayında kapanma yaşandığında çiftçilerimiz sorun yaşamaması için eski ve yeni sanayi sitesindeki sanatkarlarımızın çalışmasını sağladık. Arkadaşlarımız çiftçilerimizin yaşadığı arızaların giderilmesi için çalışmalar gerçekleştirdik. Elektrikçilerimiz için de mesleklerini yapmaları için çalışmalarını sağladık. Pandemide hiçbir şekilde ceza alan esnafımız olmadı.” şeklinde konuştu.

‘GELECEK DÖNEMDE BAŞKAN OLURSAM ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM!’

Yeniden göreve seçildikleri takdirde tüm esnafın mesleki yeterlilik belgesi alabilmesi için sürekli eğitim düzenleneceğini belirten Duman, “Bizim bundan sonraki birinci hedefimiz eğitim. AB yasalarına göre ustalık belgesinin yurtdışında sıkıntılı olduğu ülkeler var. Onun için mesleki yeterlilik belgesini hükümetimiz şart koşuyor. Bu yüzden bütün meslek sahiplerinin bu belgeyi alması gerekiyor. Bundan sonra işimiz gücümüz eğitim. Bizim odamızdan giden SMS’leri dikkatli şekilde takip etmeleri gerekiyor. Bizim açtığımız kurs ve sınavlara katılsınlar. Herkesin bu eğitimleri alması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

‘ÜYELERİMİZE GÜVENİYORUZ!’

894 üyenin oy kullanacağı seçimlere tüm esnafı davet eden Duman, “Biz üyelerimize güveniyoruz. Bizim tek ricamız, 30 Ocak Pazar günü gelip oylarını kullansınlar. İllaki bana oy versinler diye beklemiyorum. 4 yılın hesabını vereceğiz, verdikleri paranın nereye gidip harcandığını görsünler diye onları genel kurulumuza bekliyoruz.” dedi.

Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600