HASARLI KONTEYNERLER TAMİR EDİLİYOR

Ergene Belediyesi ilçenin her bir noktasında bulunan metal çöp konteynerlerinin bakım-onarımını kendi imkanlarıyla gerçekleştirerek belediye bütçesine katkı sağlamaya devam ediyor.
26 05 2022
151 kez okundu

Ergene Belediyesi ilçenin her bir noktasında bulunan metal çöp kovalarının bakım-onarım, boyama ve yenileme çalışmalarını kendi personeliyle gerçekleştiriyor. Kentin temizliği için gece gündüz çalışan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, hasar görmüş çöp konteynerlerini, yenisini almak yerine kendi imkanlarıyla yenileyerek belediye bütçesine katkı sağlamış oluyor.

Kenti daha temiz ve estetik kılmak adına eskimiş, paslanmış tekerlekleri hasar görmüş veya kapakları kapanmayan çöp konteynerleri toplanarak deforme olan kısımlarının tamiri gerçekleştiriliyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, zamanla ve kullanımına bağlı olarak eskiyen parçaların yerine yeni parça montajı ve ardından boyama işlemi yaparak tekrar hizmete sunulmak üzere bakım işlemlerini tamamlıyor.

Tasarrufa verdiği önemle ön plana çıkan Ergene Belediyesi, çöp konteynerlerinin öz kaynaklarla tamir edilmesinden ciddi anlamda kar sağlarken, kullanılmayacak olan metal ve plastik parçaları da çöpe atmayıp geri dönüşüme kazandırıyor.

Mehmetcan ARSLAN

 

 

Whatsapp
google_160x600