Genç aslanlar başarıya koşuyor

U-14 Ligi’nde Tekirdağ Şampiyonu olan Çorlu Aslan Spor Tekirdağ ilini ve Çorlu ilçesini Türkiye U-14 Şampiyonu 1. kademe müsabakalarında temsil edecek.
14 05 2014
3109 kez okundu

2013-2014 futbol sezonunda Özellikle A takımı ile gündeme oturan Çorlu Aslan Spor altyapısındaki başarılar ile adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Tüm yarışmacı liglerinde mücadele eden Aslan Spor oynadığı tüm liglerde ya şampiyon oldu ya da ligi 2. 3. bitirmeyi başardı. U-15 takımı da şampiyon olmuş ve U-15 Türkiye Şampiyonası Sakarya Grup merkezinde Çorlu’nun adını finale yazdırmıştı. U-14 takımının Çorlu’nun adını şampiyon olarak yazdırması bekleniyor.
‘OYUNCULARIMA GÜVENİYORUM’
Yalova’ya gidecek olan genç aslanların hocaları Abdül Şerif Köse bir açıklama yaparak; “Son hazırlıklarımızı yaptık şampiyonada bir üst tura geçmek için mücadele vereceğiz. U-15 takımımızın Sakarya’da finalde yaşadığı şansızlık ve sakatlıları umarım Yalova’da yaşamayız ve bir üst tura geçmeyi başarırız. Oyuncularıma güveniyorum. İlimizde oynanan U-14 Ligi’nde 9 maçta yenilmeden kalemizde gol görmeden grubumuzda şampiyon olduk” dedi.
ŞAMPİYONLUK MÜCADELESİ
Köse, “İl finalinde de diğer grup şampiyonu Tekirdağspor gibi güçlü bir rakibi Tekirdağ merkezde oynanan maçta 2-0 yenmeyi başararak Türkiye Şampiyonası’na ismimizi yazdırdık. Futbolcularımızın Yalova’da aynı performansı göstereceklerine inanıyorum” şeklinde konuştu.
Recep KARAGÖZ

 

Whatsapp
google_160x600