ERGENE U – 12 MİNİKLER FUTBOL ŞENLİĞİ SONA ERDİ

Sporun ve sporcunun dostu Ergene Belediyesi katkıları ile ilçede düzenlenen U-12 Minikler Futbol Şenliği sona erdi.
25 06 2022
222 kez okundu

Spora yaptığı yatırımlarla dikkati çeken Tekirdağ’ın profesyonel liglerdeki tek temsilcisi Ergene Velimeşespor’un maçlarını oynadığı Velimeşe Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu’nu, Naim Süleymanoğlu Tesislerini, kapalı spor salonunu ve son olarak Vakıflar 19 Mayıs Gençlik Stadı’nı Ergene halkının, gençlerin ve sporseverlerin hizmetine sunan Ergene Belediyesi sporun her türlüsünü desteklemeye devam ediyor.

Bu kapsamda Sağlık Mahallesi’nde yer alan ve Ergene Belediyesi’ne ait olan halı sahada U-12 Minikler Futbol Turnuvası Şenliği düzenlendi.

Turnuva sonunda Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baydarlı ve aynı zamanda Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi de olan Ergene Belediye Meclis Üyesi Mülayim Bedir turnuvaya katılan çocukların hepsine futbol şenliğinin anısına madalya takdim etti. Turnuvayı şampiyonlukla tamamlayan Ergene Gençlikspor U - 12 takımına da kupaları verildi.

‘ERGENE VELİMEŞESPOR BÖLGEMİZİ TÜRKİYE’YE TANITIYOR’

Turnuvaya katılan tüm çocukları ve antrenörlerini tebrik eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, çocuklarımıza son derece önem veriyoruz. Çocuklarımızın gelişimine katkı sunacağına inandığımız spor alanında yatırımlarımıza ağırlık veriyor ve hız kesmeden devam ediyoruz.  Tekirdağ’ın profesyonel liglerde yer alan tek temsilcisi olan gururumuz Ergene Velimeşespor ilimizin ilçemizin bölgemizin adını Türkiye’nin her yerinde başarıyla duyuruyor ve tanıtıyor. Bu tip turnuvalar Ergene Velimeşespor’umuzun alt yapısına alt yaş kategorideki takımlarına sporcu kazandırmak için de önem taşıyor.” dedi.  

Başkan Yüksel ayrıca, “Çocuklarımızı küçük yaşlarda spora teşvik edelim. Sağlıklı bir gelecek için spor çok önemli. Ergene Belediyesi olarak bizler her zaman sporun ve sporcunun yanındayız. Turnuvada ki tüm futbolcularımızı tebrik ediyoruz” diye konuştu. 

Mehmetcan ARSLAN

 

Whatsapp
google_160x600