ERGENE LAVANTA ŞENLİKLERİ BAŞLADI

Ergene Belediyesi tarafından 2.’si düzenlenen “Lavanta Günleri Tarla Şenliği”nin geleneksel hale gelmesi planlanıyor.
25 06 2022
219 kez okundu

Velimeşe-Önerler Yolu üzerinde barajın yanında yer alan lavanta tarlasında düzenlenen lavanta şenliklerine çok sayıda davetli katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’un yanı sıra CHP Kadın örgütleri de yoğun ilgi gösterdi. Lavanta şenlikleri kapsamında Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ikramlarda bulunurken aynı zamanda lavanta hasadı da yapıldı. Lavanta şenliklerine katılan vatandaşlar bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

24 TEMMUZ’A KADAR AÇIK OLACAK

Düzenlenen lavanta şenliklerinde ilk sözü Ergene Belediyesi Ebsan Şirketi Yöneticisi Doğan Durmaz aldı. Durmaz 2’incisini düzenledikleri lavanta şenliklerini geleneksel hale getirmek istediklerini belirtti. Katılımcılara teşekkür eden Durmaz, lavanta şenliklerinin renkli görüntülere sahne olduğuna vurgu yaptı. Velimeşe-Önerler Yolu üzerinde hayata geçirilen lavanta tarlasının 24 Temmuz’a kadar açık olduğunu vurgulayan Durmaz, vatandaşların lavantalara zarar vermeden keyfini çıkarmasını istedi.

‘ERGENE İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ!’

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başladı. Konuşmasını sürdüren Yüksel, “Ergene için durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Meclis üyelerimiz, ekibimizle birlikte gece gündüz Ergene için çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Lavanta şenliklerimiz Ergenemize hayırlı uğurlu olsun. 24 Temmuz tarihine kadar açık olacak. Ergene Belediyesi olarak 6 ayda 6 projeye imza attık, projelerimizi hayata geçirmeye de devam edeceğiz” dedi.

‘TARIM ÇOK ÖNEMLİ’

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ise yaptığı konuşmada, “Rasim başkanımıza teşekkür ediyorum. Ben Ergene’de yapılan çoğu etkinliğe katıldım, bundan sonrada katılmaya devam edeceğim. Tarım çok önemli, bugün maalesef tarımın önemi iktidar tarafından kavranmıyor. Tarımın önemini aslında bilmemiz gerekiyor. Millet İttifakı’nın iktidarında güzel günler göreceğiz. Çok yakında Millet İttifakı’nın iktidarını da hep beraber göreceğiz.”diye konuştu.

ERGENE BELEDİYESİ İKRAMLARDA BULUNDU

Ergene Belediyesi tarafından 2.’si düzenlenen “Lavanta ve Tarla Günleri Tarla Şenliği” etkinliği kapsamında katılan vatandaşlara ikramlarda bulunuldu. CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel açılıştan sonra vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Tutku AKBAŞ

 

 

Whatsapp
google_160x600