ENGELSİZ YARINLAR İÇİN EL ELE VERDİK!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi´ne akülü sandalye bağışı yapıldı.
04 12 2021
290 kez okundu

Çorlu Vatan Hastanesi çalışanları, TED Çorlu Koleji öğrenci ve çalışanlarının topladığı mavi kapaklar, akülü sandalyeye dönüştü. ‘Engelsiz Yarınlar İçin El Ele Verdik’ sloganıyla başlatılan kampanyada toplanan kapaklarla akülü sandalye alındı. Alınan sandalye, Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi'ne teslim edildi. Engelsiz Kafe’de düzenlenen teslim törenine Özel Çorlu Vatan Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Nurcan Uysal, Kurumsal İletişim Yöneticisi Bengü Orman, Hasta Hizmetleri Yöneticisi Sercan Coşkun, TED Çorlu Koleji Okul Aile Birliği Üyesi Muzaffer Akbaş, Anaokulu Müdürü Funda İnci, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Selim Müren, Kurumsal İletişim Sorumlusu Verda Voyvoda Tokmak ve Okul öğrencilerini temsilen iki öğrenci katıldı. Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi Başkanı Canan Naciye Yurdseven ve TSD Çorlu Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri tarafından teslim alınan akülü tekerlekli sandalyenin Çorlu'daki engelliler için önemli bir ihtiyaç olduğu belirtildi.

‘KURUMSAL SORUMLULUĞUMUZ!’

Özel Çorlu Vatan Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Nurcan Uysal, teslim töreninde yaptığı konuşmada, kurum olarak engellilerin soruna eğilmeyi ve engelsiz bir yaşamı gerçekleştirmeyi amaçladıklarını belirterek, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle de kurumsal sorumluluğumuz gereği, akülü sandalye almayı hedefledik. Özellikle pandemi sonrasında akülü sandalye bağışının düştü ve ihtiyaç arttı. TED Çorlu Koleji öğrencileriyle birlikte topladığımız mavi kapaklarla akülü sandalye alarak bu ihtiyacı bir nebze olsun karşılamaya çalıştık.” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ!

Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şube Başkanı Canan Naciye Yurdseven, Çorlu Vatan Hastanesi yönetici ve çalışanları ile TED Çorlu Koleji öğrencilerine bu duyarlı davranışları nedeniyle teşekkür etti. Dernek olarak kendilerine iki yıldır akülü sandalye bağışında ciddi bir azalma olduğunu belirten Yurdseven, “Bağışlar durmasına karşın ihtiyaçlar aynı şekilde devam ediyor. Bu nedenle gerek Engelsiz Kafe’de düzenlediğimiz etkinliklerin geliriyle gerekse de kurumsal ve bireysel bağışları artırarak bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz.” dedi.

Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600