E- Fatura yasası askıya alınmalı

TÜRMOB Genel Başkanı Nail Sanlı Çorlu Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’na ziyaret düzenledi. Seçim sonrası öneri çalışmaları maksatlı yapılan görüşmede e-fatura sorunu da tartışıldı.
26 08 2013
30069 kez okundu

TÜRKİYE Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odalar Birliği Genel Başkanı Nail Sanlı Çorlu Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret etti. Mayıs ayında yapılan genel kurul seçiminden sonra yeni görev alanları tebrik etmek amacıyla yapılan ziyarette gelecek dönemin daha sağlıklı geçmesi için görüş ve öneri alışverişi de yapıldı. Toplantıya Nail Sanlı’nın yanı sıra Çorlu Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Burhanettin Şener, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yahya Arıkan ve oda üyeleri de katılım gösterdi. 

E-FATURA SİSTEMİ ANLAŞILMADI

Gelecek dönem için görüş alışverişinin yanı sıra mali sorunların da tartışıldı toplantıda TÜRMOB Genel Başkanı Nail Sanlı: “ Maliye Bakanlığı’nın e-fatura ve e-defter uygulamasına son müracaat 1 Eylül’de. Bu yasa kapsamındaki yani cirosu 10 milyon üzerindeki şirketler, bu yasadan sorumlu olacak. Fakat biz, TÜRMOB olarak bu yasanın yürürlüğe girmesini olumlu bulmuyoruz. Bizce e-fatura meselesi çok da iyi anlaşılmadı. Bu sebeple hükümet, yeni bir düzenlemeye kadar geçecek olan dönemi bir tanıtım süreci olarak geçirmeli. Biz bu yasayı düzenliyoruz ancak mevcut düzenleme yetersiz.” Diyerek e-fatura ve e-defter işlemleri için yeni bir düzenlemeye kadar erteleme talep etti. Hülya MERT

 
Etiketler:
E-Fatura
Whatsapp
google_160x600