Dünya barışı için...

TRT Ajans ekibi, dünya barışı için Türkiye’deki yerel yönetimlerin barış adına görev alan veya almış belediye ve belde başkanlarının, barış çabaları, dünya görüşleri ve barış mesajları konuları kapsamında röportajlar gerçekleştiriyor.
14 01 2015
1355 kez okundu

TRT Ajans ekibi tarafından, demokrasi ve seçim adına yerel yönetimlerin seçimlere olan inancının, güveninin, Türkiye genelinde yerel yönetimlerin çalışmalarının ve başarılarının dünya ve Türkiye kamuoyuna örnek temsil etmesi amaçlanıyor. Bu çerçevede 58 dilde, birçok ülkede sosyal medya ağı üzerinden online olarak, yazılı ve görsel olmak sureti ile belediye başkanlarının makamlarında görsel arşiv sistemine dayalı röportajlar yapılıyor. Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ile yapılan röportajda da, genel kapsamlı olarak belediye çalışmaları, huzur ve barış adına atılabilecekler adımlar, Türkiye’nin gündemi ve dünyadaki gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.
ÜLKELERE TANITILACAK
Diğer belediyelerde de olduğu gibi yapılan röportajlarda, belediyelerin ve beldelerin, coğrafi ve fiziki koşullarına rağmen sergiledikleri başarıların dünya ülkelerine örnekleyerek yazılı görsel olarak sunmak, aktarmak ve tanıtmak amaçlanıyor. Özellikle Asya ülkelerindeki başarısız yönetimlere, kaos ve kargaşaya neden olan yönetimlere örnek teşkil eden Türk toplumuna duyulan özentinin en büyük payının yerel yönetimlerin başarısı olduğu vurgulanarak, Ortadoğu ve Asya ülkelerindeki yerel yönetimlere daha barışçıl, daha verimli, daha başarılı bir yerel yönetim modelini örnekleriyle görsel olarak sunuluyor.
DEVRİM

 

 

Etiketler:
Lüleburgaz
TRT
Whatsapp
google_160x600