DEĞİŞİM

24 07 2019
31124 kez okundu

Değişimin önünde hiçbir şey duramaz. Türkiye siyasi olarak hızla yeni bir döneme giriyor! Yeni dönemin kodları bence şunlar; şeffaf olmak, hesap verilebilir olmak ve halka saygılı olmak. Yani kısaca dürüst olmak!

1980’de başlayan Batı’nın dizayn ettiği vahşi kapitalizm dönemi sona eriyor. Bunun çok açık sinyallerini Türkiye’de görüyoruz. Artık kimse “Çalıyor ama iş yapıyor” demiyor. Her konuda hesap soruyor, ister aynı partiden olsun ister karşı partiden, hiç fark etmiyor. Halkımız maalesef biraz geç idrak eder, ama bir kere ayağa kalktı mı bir daha oturtmak mümkün değildir. Tarih bunun örnekleriyle doludur.

Son yerel seçimlerin muhalefet tarafından kazanılmasının temel iki sebebi var. Bence ekonomik kriz ve yerel yönetimlerdeki suistimal ve inanılmaz savurganlık!

Ekonomik kriz, yolsuzluğu ve savurganlığı sorgulatmaya başladı. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş gibi siyasetçiler bu rüzgarı arkalarına alıp seçimlerde başarılı oldular. Şimdi halkın taleplerini karşılamak için şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim sergiliyorlar. Hepimiz izliyoruz. Komisyonlar kuruluyor, belediye şirketleri mercek altına alınıyor. Yüzlerce, gereksiz kiralanan makam aracı iade ediliyor, yandaşlara peşkeş çekilen birçok imkana son veriliyor! Bunlar güzel gelişmeler. Bir de eski zihniyeti sürdürmek isteyenler var.

İzmir’in Karaburun İlçe Belediye Başkanı İlkay Girdin Erdoğan. Bu hanımefendi seçimi kazanıyor, ilk icraatı belediyenin şirketine kendini müdür olarak atamak. Başkanlık maaşı olan 8 bin TL’nin yanında 7 bin 500 TL de müdür maaşı tahsis ettiriyor kendine. Bu icraat duyulunca en büyük tepkiyi CHP tabanı veriyor. Olay Genel Merkeze kadar taşınıyor, hanımefendi müdürlükten istifa etmek zorunda kalıyor. Aldığı 2 aylık maaşı da bir okula bağış olarak veriyor!

Şimdi meselenin özüne gelelim. Artık yukarıda örnek verdiğim gibi siyasilere bu toplumda yer yok! Bunu herkes kafasına iyice yerleştirsin. Dürüst olacaksın, hesap vereceksin. Çünkü bizim paramızı harcıyorsun. Babanın parasını değil!!!

Bu değişime ayak uydurmayan partiler de siyasiler de yok olmaya mahkumdur. CHP’nin bu değişimde başrolde olduğunu düşünüyorum. Çünkü değişim başladı, bunu durdurmak mümkün değil!!!

Whatsapp
google_160x600