Çorlu’yu beceriksiz ellerden kurtaracağız

AK Parti İlçe Başkanı Adnan Volkan, yerel seçimler öncesinde iddialı konuştu: “Hedefimiz Çorlu’yu beceriksiz ellerden kurtararak güzel bir şehir oluşturmak. Hedefimiz, daima Çorlu’ya hizmet etmek.”
26 07 2013
44152 kez okundu

Adnan Bey, siyasete ne zaman başladınız?

1991 yılında Anavatan Partisi’nde... 1994’te ise Anavatan Partisi’nin Çorlu İlçe Başkanı oldum. 1999’da yine Anavatan Partisi’nden belediye başkan adayı oldum. Ünal Baysan, Rauf Çetiner, Yavuz Uncuoğlu ve benle birlikte 4 kişi aday olmuştu. Rauf Çetiner, belediye başkanı seçilirken ben ikinci sıradaydım. 2010 yılında ise AK Parti ilçe başkanı görevine seçildim. Halen de bu görevimi aktif olarak sürdürüyorum.

HEDEFİMİZ DAHA MODERN DAHA GÜZEL BİR ÇORLU

AK Parti’ye geçişiniz nasıl oldu?

Birinci dönemde atama ile kongreyle geldim. Şu anda ana kadromuzda 30 üyemiz, 30 gençlik kollarımız ve 30 kadın kollarımız olmak üzere 90 kişi bulunuyor. Bu ekiple birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz. Hedefimiz, Çorlu’yu beceriksiz ellerden kurtararak güzel bir şehir oluşturmak. Hedefimiz, daima Çorlu’ya hizmet etmek.İktidar partisi ile belediye birlikte olursa, daha güzel hizmetler verilebileceğine inanıyorum. Biz bu yapılan hizmetleri beğenmiyoruz. Biz, projelerimizle Çorlu’yu daha modern, daha güzel bir şehir haline getireceğiz.

YARIŞIMIZ KOLTUK DEĞİL HİZMET YARIŞI OLMALI

Çorlu’da siyaseti nasıl değerlendiriyorsunuz?

Çorlu’da var olan siyaset, aslında Türkiye’de var olan siyasetin benzeridir. Çok sert, rencide edici değildir. Bu durumda Çorlu halkının ne kadar bilinçli, becerikli ve tecrübeli olduğunu gösteriyor. Siyasetteki yarış koltuk yarışı değil, hizmet yarışı olmalıdır. Amacımız, hedefimiz hizmet etmek olduğu için siyasetimiz, politikalarımız bu amaç doğrultusunda olmalıdır. Biz, başka bir siyasi parti ile ancak hizmet konusunda yarışırız.

TEK SORUMLUSU ÜNAL BAYSAN

n Size göre Çorlu’nun en büyük sorunu nedir?

Açıkçası her taraf bir sorun. Daha önce de söyledim. Alt yapı, alt geçit, üst geçit, su şebekesi, kanalizasyon herkesin bildiği gibi bunlar en büyük sorunlarımız arasında. Ünal Baysan, elektrik şebekesinin yer altından geçmesine izin vermedi. Bunun tek sorumlusu Ünal Baysan’dır. Bizim şehrimizde düzenli bir kapalı pazar yeri yok. Trakya olsun, ülkemizin birçok yerinde, şehrinde olsun her yerde muhteşem kapalı pazar yerleri mevcut. Fakat Trakya’nın en güzel yerlerinden biri olan Çorlu’muzda kaplı bir pazar yerinin olmaması büyük sorun teşkil ediyor.

BAŞKA TRAKYA BAŞKA ERGENE YOK

Ergene hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sanayileşmenin olduğu her bölgede, her yerde kirlilik artıyor. Tabii bunları temizlemek için de var olan arıtma yetmiyor. Büyük bir karar alınarak 50 trilyon gibi bir rakam ile temizleme olacak. Biz ‘Şafak Harekatı’nı başlattık. Tedbirler alınsaydı, belki bu konu bu kadar büyümezdi. Daha ilerde hükümetimizle birlikte sürdürülen çalışmalarımızla güzel bir Ergene’ye kavuşacağız. 

Başbakanımız bu konuda oldukça hassas. Bu konuya fazlasıyla önem veriyor. Aynı Ergene bölgesinde güzelce gezilerimizi yapacak, balıklarımızı tutacağız. Çünkü başka Trakya yok, başka Ergene yok.

ÇORLU, TRAKYA’NIN İNCİSİ OLACAK

Belediye başkanı seçilirseniz neler yapacaksınız? Projeleriniz neler?

Çorlu’nun çehresini değiştirmek ve tarihi meydanlar yaratmak istiyoruz. Bakımsızlıktan kaderine terk edilmiş eski mahallelerini Çorlu’nun güzel mahalleleri haline getirmek hedeflerimiz arasında. 

Size göre Çorlu’yu nasıl bir seçim bekliyor?

Yerel seçimlere daha 7-8 ay gibi bir süre var. Bu süre zarfında çalışmalarımızı her günden biraz daha fazla yapmaktayız. Halkımızın daha rahat yaşayabileceği daha huzurlu ve modern bir şehir yaratmak için projelerimiz hazır. Her daim çalışmak için can atan ekimiz hazır. Çorlu’yu Trakya’nın başkenti, incisi yapmaya hazırız. AK Parti’li bir belediye ile Çorlu’nun nerelere geleceğini halkımız da biliyor, bizler de biliyoruz. Bugün ekonomisi, sanayisi, nüfusu ile Türkiye’nin göz bebeği olan Çorlu’da, halkımız kararını 29 Mart seçimlerinde kullanacak ve hep birlikte 30 Mart sabahında bambaşka bir Çorlu’ya uyanacağız. Birçok yönden büyük Çorlu’muzun küçük ellerden artık kurtulabileceğine inanıyorum. 

Röportaj : Hüseyin Çetin

Whatsapp
google_160x600