ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI İLKOKULU KERMESİ YOĞUN KATILIMA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Çorlu’da eğitim öğretim veren Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu’nun düzenlediği kermesi, binlerce veli ve misafir ziyaret etti.
22 05 2024
518 kez okundu


2023 – 2024 eğitim öğretim sezonunun sonuna yaklaşıldığı şu günlerde birçok okul birbirinden değişik faaliyetler yapıyor. Bunların yanı sıra bazı okullarda da kermes düzenlenerek aileler, veliler ve öğrenciler arasındaki birlik ve beraberlik duygusu pekiştiriliyor.  
Bu kapsamda, Emlak Konutları mevkiinde bulunan Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu da kermes düzenledi. Okulun bahçesinde idare tarafından hazırlanan çadırların altına kurulan stantlarda el emeği ürünler satışa sunularak kazanç elde edildi. Stantlarda velilerin hazırladığı poğaça, börek, kek, kurabiye, tatlı ve tuzlu yiyecek ürünlerinin yanı sıra, değişik içecekler de ziyaretçilere satıldı. El emeği farklı ürünlerin de satışa sunulduğu stantlarda toplanan paralar, stant görevlisi veliler tarafından toplanarak idareye teslim edildi. Yapılan kermes etkinliğini, farklı okulların idareci, öğretmen ve öğrencilerinin de ziyaret ettiği gözlenirken, ailelerle velilerin doyasıya eğlenerek güzel vakit geçirdikleri de kaydedildi.

İllüzyon gösterileri, yüz boyama ve değişik aktivitelerin de yapıldığı kermes sonunda Okul Müdürü Fehmi Çele emeği geçenlere tek tek teşekkür etti. Çele, bundan sonraki yıllarda da bu tür organizasyonların devam edeceğinin altını çizerek, “Okulumuzda geleneksel hale gelen kermes etkinliğimizi bu yıl da çok güzel bir ortamda yaptık. Birbirinden değişik ürünlerin satıldığı kermesimizde elde edilen para ile okulumuzun eksikliklerini ve ihtiyaçlarını karşılayacağız.” dedi.
Senanur ALTIPARMAK

Whatsapp
google_160x600