Çorlu Ticaret Odası’na 5 yıldız

Çorlu Ticaret Borsası heyeti Ankara’da düzenlenen TOBB 9. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni’ne katıldı.
18 01 2014
33139 kez okundu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde sürdürülen oda ve borsaların akreditasyon çalışmaları çerçevesinde, 9. dönemde belge almaya hak kazanan oda ve borsaların sertifika töreni TOBB Birlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden akreditasyon belgesi alan 21 oda/borsa ile birlikte 5 yıldızlı hizmet verme noktasına ulaşan oda/borsa sayısı 152’ye yükseldi.

ÇORLU HEYETİ TÖRENE KATILDI

Çorlu Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mustafa Yavuz Akın, Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Ertan, Yönetim Kurulu Üyeleri Aydoğan Eren, Ekrem Akalın, Özer Cin, M. Ali Yavuz, Meclis Üyeleri Kağan Yılmaz, Erdinç Taş, F. İbrahim Ersöz, Hüseyin Çetiner, Halit Yılmaz, Selahattin Ahlatçıoğlu’nun da katıldığı törenin açılışında konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, göreve geldikleri günden itibaren ‘takip eden’ değil, ‘yönlendiren’, ‘yol açan’ olmayı amaçladıklarını belirterek, akreditasyon sisteminin hizmet kalitesinin standardizasyonu açısından büyük önem taşıdığına işaret etti. 

SERTİFİKALAR VERİLDİ

Törenin öğleden sonraki bölümünde gerçekleştirilen seminerde konuşan TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete de konuşmasında oda ve borsaların akredite olabilmesi için eğitimler, geliştirme ziyaretleri ve denetimler gibi 3 temel süreci yaşaması gerektiğini kaydetti. Sistemin etkinliğinin oda ve borsa üst yönetimlerinin sisteme yaklaşımları ile doğrudan ilgili olduğunu bildiren Mete, Avrupa standartlarında hizmet için yola çıktıklarını hatırlattı.

HEDEF 365 ODA

Akreditasyon süreci devam eden 69 oda/borsanın çalışmaları tamamlandığında bu sayı toplam sayı 221’i bulacak. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, hedeflerinin 365 oda ve borsanın tamamının akreditasyonlarını tamamlamaları ve 5 yıldızlı oda/borsa konumuna yükselmeleri olduğunu vurguladı.

DEVRİM

 

 

Whatsapp
google_160x600