ÇORLU SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ HALKIN HİZMETİNE AÇILDI

Çorlu İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Sağlıklı Hayat Merkezi yeni binasında hizmet vermeye başladı.
23 04 2024
298 kez okundu
Daha önce Hastane Caddesi’ndeki Münir Alkan yerleşkesinde daha sonra Muhittin Mahallesi Reşitpaşa Caddesi’nde (Eski Şifa kavşağı) hizmet veren Çorlu İlçe Sağlık Müdürlüğü, Alipaşa Mahallesi Esin Sokak üzerinde (Kaymakamlık yanı) yeni binasında hizmet vermeye başladı.  Müdürlüğün yeni hizmet binasına ilk kez giderek görme imkanı bulan vatandaşlar da, memnuniyet duyduğunu dile getirdi.
SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ İLE İLGİLİ DETAYLAR
Muhittin Mahallesi 1659 ada 1 parselde 3 bin 767 metrekare arsa alanı üzerinde, toplam 2 bin 258 metrekare kapalı alana sahip proje bodrum, zemin ve artı bir kattan oluşuyor. Proje içerisinde; psiko-sosyal danışmanlık, sosyal hizmet danışmanlığı, çocuk gelişimi, sigara bırakma, okul sağlığı, kadın ve üreme sağlığı eğitimi, KETEM danışmanlığı, gebe bilgilendirme sınıfları, kanser erken teşhis hizmetleri, fizyoterapi, ergoterapi, koruyucu ağız ve diş sağlığı hizmetleri, sağlıklı beslenme, fiziksel aktive hizmetleri vb. hizmet birimleri yer alıyor.
Çorlu Sağlıklı Hayat Merkezi’nin; bir Sağlıklı Hayat Merkezi hekimi, 2 üreme sağlığı uzmanı, 3 KETEM sorumlusu, bir röntgen teknisyeni, bir fizyoterapist, 2 diyetisyen, bir psikolog, bir sosyal çalışmacı, bir çocuk gelişimcisi, 2 diş hekimi, 2 bulaşıcı olmayan hastalıklar uzmanı, 3 bulaşıcı hastalıklar uzmanı, bir Verem Savaş Dispanseri hekimi, 2 ebe, bir laboratuvar teknikeri ve bir sağlık memuru ile hizmet vermesi planlanıyor.
Hüseyin TAYYAR
Whatsapp
google_160x600