Biz, büyük Ergene hayaliyle geliyoruz

Velimeşe Belediyesi Başkanı Rasim Yüksel DEVRİM’e konuştu. Siyasetten özel yaşamına sorularımızı yanıtlayan Yüksel, Ergene İlçesi Belediye Başkanlığı adaylığı için de açıklamalarda bulundu.
20 08 2013
50286 kez okundu

 

 

RASİM Yüksel kimdir? Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

10 Ocak 1966 doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Velimeşe’de tamamladım. Çorlu Rüştü Uzel Endüstri Meslek Lisesi’nde Yapı Bölümü’nü bitirdim. 3 kez CHP belde başkanlığı yaptım. Bunun yanında 2 kez spor kulübü başkanlığı ve okul aile birliği başkanlığı da görevlerinde bulundum. Aynı zamanda bir inşaat şirketinin sahibiyim. Yaklaşık 20 yıldır yerel yönetimlere mobilya satışı yapıyorum. Edirne’den Kars’a bütün yönetimlerle iletişim içindeyim. 2009’da yapılan yerel seçimlerde doğum tarihimle aynı, 1966 oyla başkan seçildim. Hedeşeri, hayalleri olan bir insanım. Türkiye’de sosyal belediyecilik alanında iddialı bir bireyim. Eğer siyaset adamı olmasaydım en büyük hayalim araştırmacı gazeteci bir yazar olmaktı. Evliyim ve biri üniversiteye biri de liseye giden 2 çocuğum var. 

SİYASET MASA BAŞINDAN OLMAZ

Uzun yıllar yerel yönetimlerin içinde bulundunuz. Yaptığınız iş hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Yerel yönetim, ciddiyet ve ilgi isteyen işlerdir. Ve halkla iç içe olmak gerekir. Siyaset masa başından yapılmaz. Biz, işin başına geçtiğimiz ilk günden beri toplum siyaseti yapmak için savaşıyoruz. Masa başından alınan emirlerle yapılan siyasetin değil, yerel siyasetin yanlısıyız. 

VATANDAŞIN YANINDA OLDUK

Ergene İlçesi belediye başkanlığı için ne düşünüyorsunuz?

Biz bugüne dek doğumdan ölüme hep vatandaşımızın yanında olduk. Zaten köy kökenli insanlarız, halkı biliriz. Velimeşe Beldesi’nde yıllardır ilçe düzeyince hizmetler yaptık. Şimdi de bu başarımızı Ergene’de sürdürmek istiyoruz. Dün vatandaşımızın yanında olduk, bugün de bunun böyle devam edeceğini göstermek istiyoruz. Ve Ergene İlçesi için büyük planlarımız var. Projelerimiz hazırlanıyor. 

BÖLGENİN KAPANMAYAN YARASI

 Ergene için neler yapacaksınız?

Bizim dileğimiz, Ergene’nin emekçi ve sanayinin olduğu başarılı bir bölge olması. Etrafındaki iş alanları potansiyeli güzel projelerle değerlendirilirse bu ilçemiz, büyük bir ticaret merkezi olabilir. Bizim hayalimiz Ergene İlçesi’nde mutlu insanlar yaratmak. 

Mutlu insanlar yaratmanın yolu, sağlıklı insanlar yaratmaktan geçiyor. Ergene içindeki zehir akan, kanser saçan nehirler için bir çözümünüz var mı?

Elbette. Zaten şahsım olarak Ergene Islah Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde yönetim kurulu üyesiyim. Bölgenin bu kapanmayan yarası için ihaleler açıldı. Valilik önderliğinde harekete geçilecek. En azından kurbağa yaşayacak temizliğe ulaşacak. 

ÜNİVERSİTE YAPMAK İSTİYORUZ

Ergene için projeleriniz nelerdir?

Biz Ergene’yi her açıdan gelişmiş bir ilçe yapmak istiyoruz. Velimeşe Beldesi yıllardır ilçe düzeyinde hizmet görüyor. Biz Ergene’nin alt yapı, üst yapı sorunlarından haberdarız. Sağlık sorunlarından, eğitim sorunlarına dek tüm sorunlar projelerimizle çözülecek. Ve şunu belirtmek isterim ki, Ergene’ye bir üniversite yapmak istiyoruz. Kendi çocuklarımız, kendi topraklarında okusunlar diye elimizden ne geliyorsa onu yapacağız. Biz, Büyük Ergene hayaliyle geliyoruz. Amacımız, mutlu huzurlu ve kazanan insanlar yaratmak. 

 

 

Whatsapp
google_160x600