AKŞENER’İN TEKİRDAĞ ESNAF ZİYARETİ MİTİNGE DÖNÜŞTÜ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Süleymanpaşa’da coşkulu bir şekilde karşılandı. Akşener’in ziyareti bir anda mitinge dönüştü.
23 06 2022
815 kez okundu

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan il binası önüne otobüs ile gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyareti öncesi burada vatandaşlara seslendi. Vatandaşların arasında konuşmasını gerçekleştiren Akşener, “Emekliye, çiftçiye, işçiye, öğrenciye garibanlığı reva gören bu düzene sandıkta vereceğiniz helal oylarınızla cevap vereceğiz. Söyleye söyleye dilimizde tüy bitti. Emekli maaşı asgari ücret düzeyinde olmalıdır dedik. En sonunda bizim söylediğimizin yarısını yaptılar. Kendilerine gelince milletvekiline, bakanlara, Cumhurbaşkanı maaşına yüzde 40 oranında zam gündeme getiriyorlar. Bu zam vallahi haramdır. Çiftçi perişan, tarlasına gübre atamıyor. Nisan ayında tarlasına gübre atması gerekirken gübresini atamadı. Hayvancılık bitti. İnsanlar köyden gebe hayvanları kesime götürüyor. Bir çiftçi kardeşimiz hayvanlarını kesime götürdüğü için ağlıyordu. Manisa’yı ziyaret ettiğimizde Kayserili bir çiftçi kardeşimizin söylediklerini anlatmıştım. Bir çiftçimiz fiyatlardan dolayı hayvanlarına oruç tutmayı öğrettiğini anlattı. Bir başka çiftçi de süt veren 7 ineğini besleyemediği için kesime gönderdiğini söyledi. Ben bu olayı anlattığımda Manisa bana ‘Hayvanlar oruç tutmaz ki’ diyerek çiftçimizin durumuyla dalga geçtiler. Ben de biliyorum kardeşim hayvanların oruç tutmayacağını. Bu kardeşimizin hayvanlarına bakamadığının bir işaretidir.”dedi.

Konuşmasının ardından ilçede bulunan esnafları ziyaret eden Akşener, esnaflarla bir süre sohbet ettikten sonra Malkara ve Hayrabolu ilçelerindeki programlarına katılmak için ilçeden ayrıldı.

Akşener’in yaptığı konuşmaları Millet İttifakı olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı olan Kadir Albayrak da yakından takip etti.

Tutku AKBAŞ

 

Whatsapp
google_160x600