ZAFERİN 103. YILI KUTLANDI

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünü kutlama ve Şehitlerimizi Anma Günü kapsamında Atatürk Meydanı’nda toplanan vatandaşlar kortej eşliğinde Çorlu Şehitliği’ne yürüyüş gerçekleştirdi.
19 03 2018
982 kez okundu

Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü sebebi ile Çorlu Kaymakamlığı tarafından program düzenlendi. Atatürk Meydanı’nda toplanan kalabalık ile kortej eşliğinde Çorlu Şehitliği’ne gerçekleştirilen yürüyüşe Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, 5. Kolordu ve Garnizon Komutan vekili Kurmay Albay Erdoğan Çolakoğlu, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Murat Yiğiter, askeri erkan, resmi kurumların temsilcileri, gaziler, şehit aileleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, 5. Kolordu ve Garnizon Komutan vekili Kurmay Albay Erdoğan Çolakoğlu ve Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan şehitlik anıtına çelenk sundular. Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajı okundu. 5. Kolordu ve Garnizon Komutanlığı personeli tarafından yapılan günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü tören programı Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ın şehitlik defterini imzalaması ve mesajı okuması ile son buldu.

ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLDİ
Tören programının sona ermesiyle birlikte katılımcılar toplu olarak şehit mezarlığını ziyaret ettiler. Şehitler için dua okunmasının ardından mezarlara kırmızı karanfiller sunuldu. Şehit ailelerinin de hazır bulunduğu şehitlik ziyaretinde, katılımcılar duygulu anlar yaşadı.
YANKI BELGESELİ İZLENDİ
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında Çorlu Kültür Merkezi’nde 5. Kolordu Komutanlığı Bölge Bandosu ile Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi tarafından “Şehitler Günü Özel Programı” gerçekleştirildi ve şehitlerimiz anısına hazırlanan “Yankı” belgeseli izlendi. Programı izleyen vatandaşlar duygu yüklü anlar yaşadı.

Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600