YURDAKUL’DAN GAZETECİLERE İFTAR YEMEĞİ

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, basın mensupları ile iftar programında bir araya geldi.
12.06.2018
361 kez okundu

Mia Et Lokantası’nda tertiplenen iftar yemeğine; CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Trakya Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Orhan Doğan, Devrim Gazetesi Malkara ilçe temsilcileri Önder Tabak, Erdi Kuru, Anadolu Ajansı Malkara Muhabiri Alper Eral, CHP İlçe Başkanlığı ve Belediye Meclis üyeleri ile ilçede görev yapan yerel basın mensupları katıldı.
Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul yaptığı konuşmada, yerel basının önemine vurgu yaparak, “24 Haziran’dan sonra daha özgür olarak görevinize devam edeceksiniz” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Öztrak ise konuşmasında, “Türkiye’de basın özgürlükleri bakımından her yıl biraz daha gerilemiş olup, dünyada son sıralarda yer almaktayız” dedi. Bu konuda Anayasa Reformu yapılması gerektiğini vurguladı.

PLAKET TAKDİM ETTİ
İftar yemeğinin ardından, Trakya Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Orhan Doğan tarafından, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’a plaket sunuldu.
Önder TABAK