YÜKSEL: TRAKYA’DA SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖNCÜ BELEDİYEYİZ

Ergene Belediyesi tarafından Kırkgöz Mahallesi’nde yapılan Çok Amaçlı Düğün Salonunun açılışı 14 Şubat Sevgililer Günü’nde toplu nikah töreni ile yapıldı.
15 02 2020
740 kez okundu

Kırkgöz Mahallesi’nde Ergene Belediyesi tarafından yapılan Çok Amaçlı Düğün Salonu açılışı görkemli bir törenle gerçekleşti. 14 Şubat Sevgililer Günü sebebiyle yeni açılan düğün salonunda toplu nikah kıyıldı. Açılışa ve toplu nikah törenine, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, CHP Ergene İlçe Başkanı Nuh Nuhoğlu, Çorlu Belediyesi Eski Belediye Başkanı Ünal Baysan ve çok sayıda davetli katıldı. Kırkgöz Çok Amaçlı Düğün Salonu açılışında konuşan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bugün düğün salonumuzu hizmete açıyoruz. Bu salonumuz Kırkgöz Mahallemize gençlerimize halkımızı hayırlı olsun. Sırada komşu mahallemiz Esenler Mahallesi var. Esenler Mahallemize yapacağımız düğün salonunun da her şeyi hazır en kısa zamanda oranın açılışını da yapacağız. Ergene Belediyesi olarak projelerimizi bir bir hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kırkgöz Mahallemize yatırımımızı sadece düğün salonu değil, daha önce yollarını yaptık güzel bir muhtarlık binası yaptık. Yazın da alile çay bahçesi yapacağız, hizmetlerimiz Kırkgöz Mahallemize devam edecek. Bütün mahallerimizde iddialı projelerimiz devam ediyor. Bizler icraatlarımızla konuşuyoruz, yaptıklarımızla konuşuyoruz, biz biliyorsunuz sosyal belediyeyiz, Trakya’da sosyal belediyecilikte öncü belediyeyiz.  Bunun öncülüğünü yaşıyor muyuz, yaşıyoruz. Yaşatıyor muyuz, yaşatıyoruz. Ergene Belediyespor Ergene’mizi, Tekirdağ’ımızı Türkiye’nin her yerinde temsil ediyor” dedi.TÜRKİYE’NİN SAYILI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ ARASINDA OLACAĞIZ
Düzenlenen açılış töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü, bizim sevdamız öncelikle yaşadığımız şehirlerdir. Rasim Yüksel Başkanımız sevdası öncelikle Ergene,  benim sevdam Tekirdağ’dır. Biz bu sevda için 6 senedir hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu hizmetler bundan sonrada aynı hızla devam edecektir. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ne söz verdiyse destek verdik, vermeye de devam edeceğiz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçelerimize yatırım yapmayı sürdüreceğiz. Artık Tekirdağ Büyükşehir olduktan sonra 11 ilçesiyle birlikte günden güne kendisini kabil ettiren günden güne ismini ön plana çıkaran bir büyükşehir haline geldi. Hizmetler devam ettiği sürece de Türkiye’nin sayılı büyükşehirleri arasında yerini alacaktır” diye konuştu.
BİZİM BELEDİYELERİMİZ HALKIMIZIN İSTEKLERİ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞIYOR
CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ise yaptığı konuşmada “Düğünlerin bizim kültürümüzde çok ayrı ve anlamlı bir yeri vardır. Sadece mutlu bir yuva kuran genç çiftlerimiz için değil aynı zamanda birbirini göremeyen hasretlik çeken eş dost akrabalar için bir araya gelme kaynaşma hasret giderme yeridir, düğünlerimiz. Sanki bayrama hazırlanır gibi düğünlerimize hazırlanırız. Ben biliyorum ki bugün de bu düğün salonunda nikâhlar gerçekleşecek. Bu açılan düğün salonu Kırkgöz Mahallemiz için çok büyük hizmetler vereceğine inanıyorum. Bizim belediye başkanlarımız halkımızın talep ve istekleri doğrultusunda çalışma konusunda büyük bir gayretle yollarına devam ediyor. Bizlerde Ankara da mecliste Tekirdağlı hemşerilerimiz için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu çalışma gücünü siz değerli halkımızdan alıyoruz.”şeklinde konuştu.
KURSİYERLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ
Konuşmaların ardından Ergene Belediyesi bünyesinde oluşturulan kurslara katılarak başarı ile tamamlayan ve iş yerlerini açan kursiyerlere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak ve Ergene Belediyesi Başkanı Rasim Yüksel tarafından sertifikaları verildi.
6 ÇİFT DÜNYA EVİNE GİRDİ
Açılış kurdelesinin kesilmesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde evlenecek olan 6 çiftin nikahlarını kıydı. Çiftlerin nikah şahitliklerini ise CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ve Eski Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan yaptı. Nikah töreninin ardından genç çiftler yeni açılan düğün salonunda gönüllerince eğlendi.
Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600