YÜKSEL: DEPREM GERÇEĞİNİ UNUTMAYALIM

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 17 Ağustos büyük Marmara depreminin 20. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınlandı. Başkan Yüksel mesajında, “Felaketin derin acılara dönüşmemesi için, karşı karşıya bulunduğumuz deprem gerçeğini unutmayalım” dedi.
16.08.2019
569 kez okundu

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan Marmara Depreminin, ülkemizin doğal afetler karşısında ne derece hazırlıksız olduğunu gösterdiğini ifade etti.
Deprem felaketinin yanı sıra heyelan ve sel gibi afetlerden ders çıkarılarak, son yıllarda ülkemiz genelinde her alanda önemli düzenlemeler gerçekleştirildiğinin altını çizen Yüksel, “Göreve gelir gelmez şehrimizin depremselliğini dikkate alarak kentsel dönüşüm için pilot bölge belirledik ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla görüşmelere başladık. Birinci derece deprem kuşağı üzerinde yer alan şehrimizde, olası deprem afeti karşısında yıkım ve yaşanması muhtemel acıları ortadan kaldırma hedefi doğrultusunda, acil eylem planı kapsamında kentsel dönüşüm projemizi bir önce hayata geçirmeyi amaçlıyoruz” dedi.
Yüksel, vatandaşların can ve mal güvenliği için devletin tedbir amaçlı büyük yatırımlar yaptığına dikkat çekti.
Başkan Yüksel, büyük Marmara depreminin 20. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, 17 Ağustos depreminde hayatlarını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet diledi.
Onur ŞEKER