YOL DEĞİL KÖSTEBEK YUVASI

Ergene’de yeni yapılan ve tamamlanma aşamasında olan Edirne Caddesi’nde oluşan çukurlar nedeni ile sürücüler kaza tehlikesi atlatıyor.
11.08.2018
617 kez okundu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca Edirne Caddesi üzerinde yapılan yol üzerinde meydana gelen çukurlar nedeni ile sürücüler kaza tehlikesi atlatıyor. Yol güzergahının Çorlu’ya dönüş kısmının tamamlanan bölümünde bulunan rögar kapakları, yol içine çökmesi ve dışarıda durması sürücülere zor anlar yaşatıyor. Sürücüler, “Daha yeni tamamlanan ve milyonlarca liralar harcanarak yapılan yol nasıl olur da bu kadar kısa sürede bu hale gelir anlamış değiliz. Yol üzerinde yer alan rögar kapakları yolun içine çökmüş, bir kısmı da yolun üstüne çıkmış. Seyir halindeyken son anda fark edip manevralar yapıyoruz. Yetkililer yolun bu halde olduğunu hiç mi görmüyor?” diyerek tepki gösterdi.

CİDDİ KAZALAR MEYDANA GELEBİLİR
Yetkililerin yol için acil önlem alması gerektiğini dile getiren vatandaşlar, “Ne yazık ki bizim ülkemizde birinin canına ya da malına bir zarar gelmeden önlem alınmıyor. Bu bölgede çok ciddi kazalar meydana gelebilir. Acil olarak Büyükşehir Belediyesi’nin bu güzergah üzerinde önlem alması ve yüklenici firmaya ciddi yaptırımlar uygulaması gerekiyor. Yoksa bu işin vebalinin altından kalkamazlar. Milyonlarca liralar çöpe gider” dedi.
Tutku AKBAŞ