YILLARCA ŞİFA DAĞITAN HASTANE TALAN EDİLDİ

1983 yılında açılarak hizmet vermeye başlayan ve yıllarca şifa dağıtan Malkara Devlet Hastanesi, 2017 yılında yeni yerine taşınarak hasta kabulüne başladı. Eski hastane binası ise kaderine terk edilip sahipsiz bırakılınca kimliği belirsiz kişilerce talan edildi.
18 04 2019
766 kez okundu

Malkara’da 34 yıl hizmet verdikten sonra İshakça Mahallesi yolu üzerinde yeni yerine taşınarak 1 Mart 2017 yılında hizmet vermeye başlayan Malkara Devlet Hastanesi’nin eski binası, 2017 yılından sonra kaderine terk edildi. 34 yıl boyunca sayısız insana şifa dağıtan hastane binası, hırsızlar tarafından yağmalanmaya başladı. Geçen süreçte iç kısmındaki odaların kapıları yerlerinden sökülmüş, bazı pencerelerinin camları kırılmış, sandalyeler, koltuklar kırık-dökük halde yerlere saçılmış, dolaplar, mutfak malzemeleri, hasta sedyeleri bir kenara atılmış vaziyette bir harabeye dönmüş durumda. Eski hastane binasının bu harabe görüntüsü ise mahalle sakinlerini ve bu kötü manzarayı gören herkesi üzüyor. Öte yandan, atıl halde çürümeye terk edilen devletin resmi aracının hali de görenleri şaşırtıyor. Söz konusu otomobil çürümeye bırakıldı! Aracın motor kısmındaki tüm parçaları sökülmüş halde. Bu araçlar, binalar ve diğer malzemeler ülkemizin milli serveti. Maalesef bu servet, göz göre göre çürümeye terk edildi.


BAŞKA BİR AMAÇLA KULLANILAMAZ MI?
Yıllarca sağlık alanında ilçeye hizmet vermiş bu yapı, başka bir amaçla değerlendirilemez mi? Ya da ihtiyacı olan başka bir kuruma niçin verilmiyor? Bu ve bunun gibi sorular aklımızda dolaşa dursun, yetkililerin bu konuda neler yapacağı halk tarafından merakla bekleniyor.
Erdi KURU

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600