YETER BU ÇEKTİĞİMİZ!

Çorlu’da bir türlü bitmek bilmeyen yol çalışmalarının tamamlanmaması vatandaşı isyan ettirdi.
11.09.2018
534 kez okundu

Cemaliye Mahallesi Egem Sokak üzerinde uzun bir süredir devam eden yol çalışmaları bir türlü bitmek bilmiyor. Yolun kazınması ile toprak olan yolda ikamet eden vatandaşlar, çalışmanın tamamlanmasından ümidini kesmiş durumda.
Vatandaşlar, “Kurban Bayramı öncesi başlatılan çalışmalar hala bitmedi. Üzerinden neredeyse aylar geçti ama hiçbir çalışmadan iz yok. Sadece yolu kazıp, alt yapı onarım çalışması yapıp gittiler. Ne gelen var ne giden. Tekirdağ Büyükşehir ve Çorlu Belediyesi bu yolu bize eziyet olsun diye mi yapmıyor anlamadık. Hafta sonu yağan sağanak yağışla yol resmen göle döndü. Evlerimize çamur içinde girmek zorunda kaldık. Yeter artık çektiğimiz çile” diyerek duruma tepki gösterdi.

NEYİ BEKLİYORSUNUZ?
Yolun tamamlanmamasını bir türlü anlayamadıklarını belirten vatandaşlar, “Eğer yazılan haberler gerçekten doğruysa vay halimize. Belediyelerimizin belli ki parası kalmadı. Yola asfalt atmaya bile parası kalmadıysa aramızda para toplayıp gerekirse biz yaptıralım da bir an önce bitsin. Seçimlere çok az bir süre kalmasına rağmen bir adım atılmaması kafamızı karıştırdı” dedi.
Tutku AKBAŞ