YEREL SEÇİMLERDE HEP BİRLİKTE ÇALIŞMALIYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Çorlu İlçe Örgütü, Danışma Kurulu Toplantısı düzenleyerek çalışmaları hakkında değerlendirme ve fikir alışverişinde bulundu.
11.08.2018
753 kez okundu

CHP Çorlu İlçe Başkanlığı, Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde ilçe danışma kurulu toplantısı gerçekleştirdi. Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı Başkanlığında gerçekleşen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. En son toplantının geçmiş dönemlerde Adnan Kum başkanlığında yapıldığını ve bundan sonra düzenli bir şekilde 3 ya da 4 ay arayla yapılmasının gerektiğini belirten Arıcı, parti üyelerini birlik ve beraberliğe davet ederek “Uzun bir süredir danışma kurulu toplantısı gerçekleştirilmemişti. En son Adnan Kum Başkanımız dönemimde yapılmıştı. Bizler de seçimlerden sonra bu toplantıyı yapma kararı aldık. Birbirimize sımsıkı sarılmalıyız” dedi.
MECLİS ÜYELERİNİ ELEŞTİRDİ
Başkan Arıcı, yapılan mahalle gezileri ve toplantılarında belediye meclis üyelerinin kendi mahallelerini tanımadıklarını dile getirerek eleştiride bulundu. Arıcı, “Belediye başkanlarımızın atladığı bir konu var. Meclis üyelerini seçerken sıkıntı mı yaşıyoruz? Başkana yakın insanların mı meclis üyesi olması gerekiyor? Yoksa toplumda karşılığı olan insanların mı meclis üyesi olması gerekiyor? Mahallelerde çalışmalar yapıyoruz. Mahallenin özünü bilen kişiler kenarlarda, mahallenin adını bile öğrenmemişler meclis koltuklarında oturuyorlar. Bu durum Büyükşehir içinde geçerli. Bunlara dikkat etmeliyiz. Gerçekten toplumda ve örgütte karşılığı olan insanları meclis üyesi yapmamız gerekiyor. Sonra mahallere gittiğimizde sıkıntıya düşmememiz gerekiyor. Bunun için sandık gerekiyor. Cumhuriyet Halk Partililer sandığı iyi bilir. Mücadele etmekten korkmazlar. Bizim her platformda sandığı istememiz gerekiyor. Bizim ön seçimimiz olmazsa olmazımız arkadaşlar. O dedi, bu dedi diye siyaset yapamayız. Önümüzde bir yerel seçim var. Biz CHP’liler tek başımıza sonuna kadar demokrasi mücadelesi vermeye devam edeceğiz. Biz olmalıyız! Belediyelerden birini kaybettiğimiz zaman herkes o zaman neyin ne olduğunu anlayacak. Seçim zamanlarında bir araya gelmeli ve gerçekçi politikalar üretmeliyiz. Kitapçıklarımıza sadık kalmalıyız. Sizlerden ricam, onun adamı bunun adamı değil yerel seçimlerde hep birlikte çalışmalıyız. Bizim birlik ve beraberliğimiz daha önceki seçimlerde de kendini gösterdi. Herkes bir birine saygı duyacak ve çizgisini koruyacak. Bu seçimlerde hep beraber el ele yumruğumuz havada çıkacağız” dedi.

ESKİ BAŞKANLARA PLAKET VERİLDİ
CHP Çorlu İlçe Başkanlığında geçmiş dönemlerde ilçe başkanlığı yapan partililere teşekkür plaketi verildi. Teşekkür plaketleri alanlar arasında bulunan geçmiş dönem ilçe başkanı Hasan Arıcı, teşekkür plaketini oğlu ve şimdiki ilçe başkanı olan Yıldıray Arıcı’nın elinden aldı.
SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ YAPILDI
Düzenlenen danışma kurulu toplantısında 24 Haziran seçimlerinde yapılan çalışmalar, oy oranları hakkında görüş ve öneriler de basına kapalı olarak gerçekleştirildi.
Düzenlenen toplantıya CHP Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer, İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt, CHP Tekirdağ Eski Milletvekili Emre Köprülü, Belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve partililer katıldı.
Müjde İRFAN