Yeni başarılara imza atıyoruz

Trakya Kalkınma Ajansı 2013-2014 yılı proje teklif çağrısı sonuçları açıklandı. Başarılı bulunan çalışmalarla Trakya Üniversitesi yeni projelere imza atacak.
18 07 2014
981 kez okundu

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin başvuru sahibi olduğu ’Genetik hastalıklar tanı merkezi ve doku tiplendirme laboratuvarlarının kapasitesinin geliştirilmesi projesi’, Trakya Üniversitesi Rektörlüğü’nün ’Hayat ağacım’ isimli projesi ve Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin ’Edirne aktif yaşlanma merkezi’ başlıklı projesi, başarılı projeler arasında yer aldı. Trakya Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada, genetik hastalıklar tanı merkezi ve doku tiplendirme laboratuvarlarının kapasitesinin geliştirilmesi projesi ile genetik ve doku tiplendirme faaliyetleri alanında yenilikçi teknolojilerin kullanıma hazır hale getirilmesinin amaçlandığı kaydedildi.
KOLAY ERİŞİM DÖNEMİ
Başta Edirne olmak üzere tüm Trakya bölgesi ile komşu ülkelerdeki sağlık hizmetlerinin kalitesini arttırmayı ve moleküler biyoloji ile genetik alanında kamu, araştırma merkezleri, özel sektör kuruluşları ile araştırma ve sağlık hizmetleri alanında yapılacak olan iş birlikleri için var olan altyapıyı güçlendirmeyi amaçlayan sağlık alanında yenilikçi yöntem ve uygulamalarla, Edirne’de ve tüm Trakya bölgesinde yaşayan bireylerin sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaşacağı bildirildi.
HAYAT AĞACIM
Açıklamada şöyle denildi: "Aktif yaşlanma merkezi projesi ile Edirne’de, yaşlı nüfusun sağlıkla ilintili yaşam kalitesinin ve sosyal hayata katılımının yükseltilmesinin sağlanması amaçlanıyor. Hayat ağacım projesi ile kültür ve turizmin gelişmesine Edirne’den başlayarak bölge genelinde sosyo-ekonomik gelişmişlik seviyesinin arttırılması amaçlanıyor" denildi.
İHA

 

 

 

 

Whatsapp
google_160x600