YEM SATIŞ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Tekirdağ Birlik Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin en büyük Süt Üreticiler Birliği olan Malkara Süt Üreticileri Birliği ile müstahsillerine yönelik yem satışı gerçekleşecek.
17.04.2019
263 kez okundu

Birlik Yem yöneticileri ile Malkara Süt Birliği Yönetim Kurulu üyeleri iki ayı bulan görüşmeler neticesinde anlaşmaya varılması üzerine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığının tüm Şirketlerinin genel Müdürü Ali Osman Yaşar ile Malkara Süt Üreticiler Birliği Başkanı Osman Turgutlugil ile satış protokolü imzalandı.
Genel Müdür Ali Osman Yaşar, “24 Ağustos 2015 yılında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde üretime başlayan tesisin üç temel hedefinden birisi ‘Piyasada üretilen fabrika yemlerinin, en kalitelisini, en hızlı ve en ekonomik olarak üretip, bölgede yem – fiyat dengesinin sağlayıcı unsuru olmaktır. Yem fiyatlarının artmasına karşın, üreticiyi kollayan, bir sigorta görevi gören, para kazanma amacından ziyade, üreticinin daha çok kazanmasını öncelikli hedef olarak belirleyen Tekirdağ Birlik Yem, başta Malkaralı olmak üzere Tekirdağlı yetiştiricinin dostu olmaya devam etmektedir” dedi.
YEM FABRİKASI MALKARA HALKININDIR
Malkara Süt Üreticileri Birliği Başkanı Osman Turgutlugil de yaptığı açıklamada, “Birlik Yem Fabrikası öncelikle Malkara halkınındır. Malkaralı üreticilerindir. Varoluş amacı da ortadadır. Burada karşılıklı fayda sağlama olmalıdır. Bizim besicimiz Birlik Yem’i tercih ederken, Birlik Yem de uygun fiyattan bize yem sunmaya devam etmelidir” dedi.
Malkara Süt Üreticileri Birliği’nde gerçekleştirilen imza törenine ayrıca Malkara Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ile Tekirdağ Birlik Yem Fabrika Müdürü Solma Doğan katıldılar.
Önder TABAK